Historia jak sprzed 20 lat. Sprzedawał płyty DVD z nielegalnym oprogramowaniem

Historia jak sprzed 20 lat. Sprzedawał płyty DVD z nielegalnym oprogramowaniem

fot. policja.pl
fot. policja.pl
Arkadiusz Stando
20.02.2021 17:16, aktualizacja: 21.02.2021 19:28

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który handlował na jednym z bazarów w Krakowie. Posiadał przy sobie wiele płyt DVD zawierających nielegalne oprogramowanie komputerowe. Za działalność przestępczą grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Bazarowe stoiska wypełnione po brzegi płytami CD oraz DVD to widok niczym sprzed dwóch lub trzech dekad. Tymczasem w lutym 2021 roku nadal można napotkać osoby próbujące swoich sił w nielegalnej sprzedaży oprogramowania na nośnikach fizycznych. I to nie na krańcach świata, a w środku jednego z największych miast w Polsce.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą  Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 7 lutego br. udali się na krakowskie targowisko, gdzie przebywać mogły osoby zajmujące się handlem nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Policjanci natrafili na stoisko 39-letniego mężczyzny, mieszkańca jednej z podkrakowskich miejscowości.

Znaleźli przy nim prawie 300 sztuk płyt DVD z nielegalnym oprogramowaniem, 26 dysków twardych oraz 5 przerobionych konsol do gier, na których znajdowały się programy i gry bez licencji. 39-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnej jednostki, gdzie został przesłuchany.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Mężczyzna odpowie za uzyskanie programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej, w celu uzyskania korzyści majątkowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Wstępne straty, jakie ponieśli producenci programów wynoszą co najmniej milion złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (312)