Hity Blizzarda nie dla Windowsa XP i Visty: producent zablokuje ich uruchamianie

Hity Blizzarda nie dla Windowsa XP i Visty: producent zablokuje ich uruchamianie

Hity Blizzarda nie dla Windowsa XP i Visty: producent zablokuje ich uruchamianie
20.02.2017 13:28, aktualizacja: 20.02.2017 14:32

Regularnie donosimy o porzuceniu rozwoju kolejnych aplikacji czy nawet blokowaniu starszych kompilacji oprogramowania na Windowsie XP i Viście. Oczywiście nie sposób mieć wobec producentów zarzutów co do przestrzegania ustalonego wcześniej harmonogramu, jednak dla użytkowników tych systemów nagłe problemy z działaniem wykorzystywanego od lat oprogramowania mogą być pewnym zaskoczeniem. Ich informujemy, że wkrótce na Windowsie XP i Viście przestaną działać popularne gry Blizzarda.

Na forum Battle.net Blizzard opublikował komunikat dotyczący porzucenia wsparcia dla starszych wersji systemu operacyjnego Microsoftu. Mowa tutaj o grach World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone i Heroes of the Storm. Blizzard uzasadnia swoja decyzję podobnie, jak inni producenci: sam Microsoft już dawno porzucił wsparcie dla swojego oprogramowania, zaś koniec trosk o kompatybilność ze starszymi wersjami Windowsa ma pozwolić na doskonalenie gier na nowszych.

Microsoft wstrzymał główne wsparcie dla tych wersji Windowsa kolejno w 2009 i 2012 roku, jednak pewna część naszych graczy wciąż ich używała, więc kontynuowaliśmy wsparcie. Niemniej od premiery Visty wydany trzy duże wersje Windowsa i dziś zdecydowana większość korzysta z nowszych wersji.

Dla użytkowników uparcie pozostających przy Windowsie XP i Viście nie mamy dobrych wieści. Porzucenie wsparcie nie oznacza jedynie braku jakichkolwiek kolejnych aktualizacji. Blizzard ma zamiar zablokować możliwość uruchomienia gier. Z tego powodu nie podaje konkretnych terminów, informując jedynie, że stanie się to jeszcze w tym roku. Po prostu pewnego słonecznego poranka wydana zostanie aktualizacja, która uśmierci grę na starszych Windowsach.

Społeczność graczy powitała wiadomość raczej beznamiętnie, wyrażając najwyżej nadzieję, że porzucenie XP i Visty przysłuży się optymalizacji gier. Nie sposób nie przytaknąć komentarzowi użytkownika HyperTurtle, który sugeruje, że nierozsądnie jest dziś w ogóle podłączać komputera z Vistą czy XP do Internetu. Zwraca on kwestię na prywatność, jednak równie dobrym powodem jest ryzyko otrzymania aktualizacji, które utrudnią korzystanie z tych systemów operacyjnych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (163)