Hotmail z rozbudowanym Active Views

Hotmail z rozbudowanym Active Views

30.03.2011 14:08, aktualizacja: 30.03.2011 15:01

Microsoft rozszerza funkcję Active Views w poczcie Windows Live Hotmail. Umożliwia ona przeglądanie stron internetowych w e-maliach.

Nowa funkcja, mająca na celu ułatwienie korzystania z poczty online, wprowadzona została przez firmę pod koniec ubiegłego roku. Pozwala ona na przeglądanie wybranych stron internetowych czy aplikacji webowych z poziomu otrzymanego e-maila. Zdaniem Dharmesha Mehty z Microsoftu, aż 90% e-maili zawiera linki do takich serwisów jak YouTube, Flickr czy LinkdedIn. Dlatego też poczta powinna ułatwiać przeglądanie takich materiałów, a nie jedynie odsyłać do odpowiednich stron. Umożliwia to między innymi Active Views, pozwalając na dokończenie rezerwacji lotu z poziomu e-maila czy zapoznanie się z ofertą pracy.

Dotychczas Active Views obsługiwał tylko kilka serwisów, jednak powoli ta sytuacja zaczyna się zmieniać. Microsoft rozszerza właśnie możliwości funkcji o obsługę LinkedIn, Posterous, LivingSocial i Netflix. W ten sposób użytkownik będzie mógł przeglądać zawartość bloga czy profile znajomych w serwisie społecznościowym, a także zapoznać się z nowościami filmowymi. Wkrótce dodane zostaną kolejne witryny i usługi. Na razie ich liczba nie jest oszałamiająca, czego powodem są, jak twierdzi Mehta, względy bezpieczeństwa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)