[HotZlot] Intel stawia na rynek mobilny

[HotZlot] Intel stawia na rynek mobilny

Marcin Paterek
26.07.2013 17:12

Pierwsza sesja podczas tegorocznego HotZlotu, prowadzona przez Juliusza Kornaszewskiego z Intela, skupiła się na analizie rozwoju sektora mobilnego. W trakcie minionych 40 minut dowiedzieliśmy się, w jaki sposób Intel stara się dostosować do wymogów rynku, zwiększając wydajność procesorów przy jednoczesnym zachowaniu energooszczędności.

Obraz

Sesja rozpoczęła się od opisania nadchodzących trendów. Zdaniem Intela tablety i notebooki w przyszłości zostaną połączone, a ich miejsce zajmą urządzenia „2 w 1”, które zachowają najważniejsze cechy swoich przodków. W tej sytuacji kluczową kwestię stanowi mariaż energooszczędności i wydajności — koncern stara się dopracować swoje rozwiązania na tyle, by wykorzystujący je sprzęt był wydajny, smukły i mógł pracować bez ładowania nawet 9 godzin. Dużą rolę mają też odegrać komputery typu All-in-One, które będą mogły nie tylko stać podobnie jak monitor, ale również leżeć na stole czy być upakowane w mieszczące się w dłoni pudełku bez spadku wydajności. Jeszcze w tym roku mają na rynek trafić wydajne procesory mobilne, które będą wydzielać na tyle mało ciepła, że nie będą potrzebowały aktywnego chłodzenia.

W przyszłości Intel chce zmienić sposób, w jaki użytkownik komunikuje się z komputerem — myszka i klawiatura nie są na tyle naturalne, by zastąpić tradycyjną komunikację. Dlatego koncern pracuje nad zintegrowaniem kamer 3D w notebookach i tabletach, sterowaniem gestami bez kamery, rozpoznawaniem mowy czy śledzeniem wzroku użytkownika.

Zapis sesji zostanie udostępniony w najbliższym czasie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)