[HotZlot] Nowe dobreprogramy na żywo, już 1 sierpnia ruszy nowa wersja portalu

[HotZlot] Nowe dobreprogramy na żywo, już 1 sierpnia ruszy nowa wersja portalu

26.07.2013 18:58, aktual.: 27.07.2013 01:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Punktualnie o 18:00 Wojciech Kowasz (Docent) i Tomasz Janusz (Tomick) rozpoczęli prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną przez Czytelników sesję tegorocznego, siódmego HotZlotu. Pod tajemniczym tytułem „Między wierszami (kodu)” kryła się prezentacja nowej odsłony naszego portalu. Niestety możliwości techniczne w Zamku nie pozwoliły nam na uruchomienie nowej strony już dziś, bezpośrednio z HotZlotu, więc premierę zaplanowaliśmy na 1 sierpnia tego roku. Podczas wieczornego spotkania z Redakcją uczestnicy HotZlotu będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami i pomóc nam ulepszyć portal.

Obraz

Docent pokazał sporo nowości, o które prosili czytelnicy. Między innymi pojawią się kategorie recenzji z Labie, dzięki czemu będzie można przejrzeć wszystkie recenzje urządzeń danego typu. Materiały najciekawsze będą promowane dużymi kaflami i, co ucieszy bloggerów, ich publikacje również mogą zyskać taką promocję — najciekawsze będą pojawiać się nie tylko na stronie głównej blogów, ale także na stronie głównej portalu. Interesującą nowością jest dział Gry — królestwo Tomasza Września (TomisHa). Jest to naturalna ewolucja 10-letniego już działu „Po godzinach” i połączenia portalu dobreprogramy z siostrzanym Gamikaze, z którego treści zostały już do nowej wersji portalu zaimportowane.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tomick wykorzystał najnowsze technologie webowe i stworzył stronę, która dostosuje się sama do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Zmiany dotyczą głównie czarnego paska na górze strony, gdzie znajduje się nawigacja — na małym ekranie została ona ukryta i wysunie się z boku ekranu. Fonty zostały nieco zmniejszone, mniej istotne elementy strony zostały odsunięte na dalszy plan, a nacisk kładziony jest na ważne materiały z każdego działu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ciekawostką, która uzupełni nasz serwis o element społecznościowy, jest system powiadomień. Zalogowany użytkownik zostanie poinformowany o komentarzach pod jego blogiem, odpowiedzi na jego komentarz czy aktywności znajomych. Jeśli strona będzie otwarta na wielu urządzeniach jednocześnie, powiadomienia będą się między nimi synchronizować.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Uczestnicy HotZlotu od momentu rozpoczęcia prezentacji uzyskali dostęp do kolejnej wersji portalu, mogą go testować na swoich urządzeniach i dzielić się uwagami na forum. Zapis sesji, podczas której pojawiło się również sporo informacji czysto technicznych na temat nowego serwisu oraz został zaprezentowany nowy panel administracyjny, z którego korzysta Redakcja, udostępnimy po HotZlocie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)