[HotZlot] Samsung: czy tablet jest w stanie zastąpić PC‑ta?

[HotZlot] Samsung: czy tablet jest w stanie zastąpić PC-ta?
Redakcja

04.07.2014 16:08, aktual.: 18.07.2014 17:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tegoroczny Hot Zlot użytkowników portalu Dobreprogramy rozpoczęła sesja techniczna firmy Samsung pod tytułem „Czy tablet może zastąpić PC-ta?”, którą poprowadził Łukasz Kosuniak. W swojej prezentacji pokazał on zalety wynikające z wykorzystania rozwiązania tak mobilnego jak tablet, konfrontując go z ciągle popularnymi komputerami klasy PC.

[HotZlot 2014] Samsung: czy tablet jest w stanie zastąpić PC-ta?

Już sama nazwa tej prezentacji wywołała burzliwe dyskusje i zainteresowanie użytkowników. Okazuje się, że odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest twierdząca. Owszem, w wielu sytuacjach tablet może zupełnie zastąpić klasyczny komputer PC. Jeszcze nie we wszystkich, ale firmy takie jak Samsung dążą do tego, aby zapewnić użytkownikom maksimum mobilności przy zachowaniu możliwie jak najwyższej wydajności. Istotną sprawą są same zastosowania komputerów, które determinują wybór użytkowników. Jak się okazuje, starsze osoby stanowią dużą część odbiorców tabletów. Takie urządzenia są dla nich łatwiejsze w obsłudze niż myszka i klawiatura. Tablet i smartfony to również główne medium do gier. Urządzenia te ze względu na wygodę są wykorzystywane również do nauki.

Przedstawiciel firmy zwrócił szczególną uwagę na platformę Samsung KNOX, która pozwala na rozdzielenie danych osobistych i firmowych w ramach jednego urządzenia. Pozwala to na korzystanie z jednego urządzenia bez obawy o bezpieczeństwo danych. Dane biznesowe są sprzętowo szyfrowane i zabezpieczone nawet w przypadku kradzieży i prób instalacji innego oprogramowania.

Obraz

Podczas prezentacji uczestnicy mogli dowiedzieć się nieco o innych segmentach rynku, na których Samsung jest wiodącym producentem. Firma ta odpowiada za większość smartwatchy, ale przeznacza ogromne środki na badania i rozwój, Takim przykładem może być tworzenie nowych technologii związanych z kablami światłowodowymi, a także urządzeniami przeznaczonymi do ochrony życia człowieka.

Z zasadzie tradycyjnie już firma zaprosiła zainteresowanych użytkowników do zapisów na testy sprzętu Samsunga, co spowodowało oblężenie jej pracowników. W niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się recenzji opublikowanych na łamach blogów użytkowników portalu stworzonych w ramach właśnie tych testów.

Zapis prezentacji zostanie udostępnione w najbliższym czasie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)