[HotZlot] Windows Store bez tajemnic, czyli kulisy tworzenia aplikacji

[HotZlot] Windows Store bez tajemnic, czyli kulisy tworzenia aplikacji

Marcin Paterek
27.07.2013 16:00

W jaki sposób przygotować i opublikować swój program w Windows Store? Prowadzący drugą dziś sesję Pangrys razem z Docentem zaprezentowali na przykładzie gotowej aplikacji dobrychprogramów i wciąż znajdującej się w fazie projektowania MedAssist kolejne kroki, które prowadzą do umieszczenia własnego dzieła w sklepie Microsoftu.

Obraz

Sesja rozpoczęła się od pokazania podstaw projektowania interfejsu przyszłej aplikacji, która ma być sprzęgnięta w jednym ekosystemie i wyglądać identycznie na każdym urządzeniu. Na przykładzie MedAssist mogliśmy zobaczyć, jak pomysł, który wygrał w ubiegłorocznym konkursie na aplikację dla Windows 8, ewoluuje w kierunku gotowego, działającego kodu.

Podczas prezentacji nie zabrakło garści praktycznych porad, które mogą pomóc stawiać pierwsze kroki — począwszy od założenia konta deweloperskiego i konfiguracji narzędzi, przez zarezerwowanie nazwy przyszłej aplikacji i dopełnianie niezbędnych formalności, a na procesie przesyłania programu do weryfikacji i wreszcie samej certyfikacji kończąc. Ponadto zobaczyliśmy, jakimi narzędziami dysponują twórcy już po opublikowaniu aplikacji w Windows Store — zarówno te czysto statystyczne, pokazujące popularność aplikacji, jej oceny i recenzje, jak i te, które pomagają analizować częstotliwość i przyczyny występowania awarii, a także weryfikują skuteczność założonego modelu biznesowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)