HP wraca do komputerów, zapowiada tablet z Windows 8

HP wraca do komputerów, zapowiada tablet z Windows 8

28.10.2011 12:50

HP chce wrócić do produkcji komputerów, która została zatrzymana po ostatniej restrukturyzacji. Firma zapowiada też rychłe wprowadzenie tabletów z Windows 8.

Pod koniec sierpnia, na fali problemów ze sprzedażą, zarząd HP zastanawiał się nad zamknięciem działu PC i restrukturyzacją. Ostatecznie do tej decyzji nie doszło, co właśnie potwierdzono w oświadczeniu prasowym. HP będzie dalej pracować nad nowymi komputerami osobistymi, a oddział odpowiedzialny za ich rozwój (Personal Systems Group) pozostanie integralną częścią firmy. Taka zmiana stanowiska związana jest z objęciem stanowiska CEO firmy przez Meg Whitman, która zastąpiła wcześniejszego szefa, Léo Apothekera. To właśnie Apotheker, chcąc rozwiązać problemy firmy, forsował jej podział oraz zamknięcie działu PC.

HP to obecnie jeden z największych sprzedawców komputerów osobistych na świecie, jego przychody ze sprzedaży pecetów sięgają rocznie 40 mld dolarów, choć jest to mała część całkowitych przychodów firmy. Cieszy jednak wiadomość, że firma chce wrócić do gry, nie tylko na rynku pecetów, ale również urządzeń przenośnych. Zdaniem gazety Los Angeles Times, firma szykuje tablet z Windows 8. Miała to zapowiedzieć Whitman tuż po ogłoszeniu, że HP zostaje przy produkcji pecetów. Wcześniej informację o produkcji tabletów z Windows 8 podał Dell. Nie jest pewna natomiast przyszłość WebOS. HP na razie nie będzie rozwijać mobilnego systemu, który nabyła razem z Palmem. Mimo wielu ciekawych i dopracowanych rozwiązań, a także wprowadzenia w tabletach TouchPad, WebOS nigdy nie zdobył wielkiej popularności wśród użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)