HP z Google stworzą smartfony i tablety dla biznesu

HP z Google stworzą smartfony i tablety dla biznesu

14.08.2014 11:30, aktual.: 14.08.2014 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do partnerów Google tworzących urządzenia z serii Nexus może dołączyć HP. Amerykańska firma miałaby stworzyć Nexusa dla biznesu.

Microsoft w wielu reklamach tabletów Surface przekonywał, że Windows 8 oraz ich urządzenia są najlepszym wyborem dla rozwiązań biznesowych, między innymi dzięki pakietowi Microsoft Office. Natomiast teraz o ten rynek chce powalczyć również firma Google, która planuje przystosować Google Now do bardziej zaawansowanych zadań, a także chce stworzyć urządzenia z serii Nexus, które będą przystosowane do rozwiązań biznesowych.

Obraz

Według informacji podanych przez The Information, Google prowadzi rozmowy z HP, które mają na celu przystosowanie usług giganta z Mountain View do rozwiązań potrzebnych w firmach. Ważnym elementem produktów Google dla biznesu, miałoby być Google Now, które pozwoliłoby z poziomu smartfonu czy tabletu na szybki i wygodny dostęp do ważnych informacji, jak chociażby danych finansowych czy ilości produktów na magazynie. Sprawdzenie tych danych miałoby to wyglądać tak samo, jak obecnie wygląda spytanie się o pogodę. HP miałoby też stworzyć smartfona z serii Nexus, który wyposażony byłby w bardziej zaawansowane funkcje, między innymi w wysokiej klasy szyfrowanie sprzętowe.

Z raportu możemy też dowiedzieć się, że entuzjazm HP związany ze współpracą z Google znacząco opadł. Jednak nie oznacza to, że firma z Mountain View porzuci plany stworzenia urządzeń dla biznesu. Zwłaszcza, że w nowych wersjach Androida oraz Chrome OS kładziony jest coraz większy nacisk na funkcje związane z bezpieczeństwem. Ma to przygotować produkty Google do wejścia na rynek biznesowy i w przyszłości uczynić, tę firmę poważnych graczem w tym segmencie rynku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)