HP zrobi tablet ale bez Windows 7

HP zrobi tablet ale bez Windows 7

24.05.2010 17:08, aktualizacja: 25.05.2010 10:26

Wygląda na to, że nie sprawdzą się zapowiedzi Steve’a Ballmera o tablecie HP z systemem Windows 7. Producent urządzenia zapowiedział, że urządzenie zrobi, ale z oprogramowaniem WebOS.

Microsoft zaprezentował tablet HP z Windows 7 tuż przed premierą iPada firmy Apple. Urządzenie miało konkurować z najnowszym produktem zespołu Steve’a Jobsa. Okazuje się jednak, że tabletu z Windowsem najprawdopodobniej nie będzie. Jak informuje serwis ArsTechnica, firma HP, która pod koniec kwietnia nabyła Palma, ma zamiar wyposażyć swój produkt w system WebOS. Wcześniej był on dostępny w smartfonach Palm Pre i Palm Pixi, ale produkty firmy okazały się finansową porażką. Można przypuszczać, że powodem zmiany oprogramowania są mniejsze wymagania sprzętowe WebOS w porównaniu z Windows 7. Poza tym system Microsoftu został stworzony na potrzeby pecetów, może więc gorzej radzić sobie z obsługą tabletów. Nowy tablet z systemem WebOS ma pojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku - być może w październiku.

Decyzja HP to spory cios dla Microsoftu, który jeszcze jakiś czas temu zapowiadał, że prężnie wejdzie na rynek tabletów. Firma wcześniej zarzuciła rozwijanie projektu Courier, który miał być składanym tabletem na wzór książek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)