HTC chce negocjować w sprawie patentów z Apple

HTC chce negocjować w sprawie patentów z Apple

26.07.2011 16:36, aktualizacja: 26.07.2011 17:07

HTC najwyraźniej zaczyna ulegać presji ze strony Apple dotyczącej praw patentowych. Producent smartfonów z Androidem jest gotowy do rozmów na temat ugody.

W wywiadzie udzielonym Bloombergowi, Winston Yung, dyrektor finansowy HTC, stwierdził, że jego firma jest otwarta na dyskusje z Apple’em. Nie podano jednak, na jakie ustępstwa jest gotowa. Jak informowaliśmy dwa tygodnie temu, zdaniem sądu, tajwański producent naruszył dwa patenty firmy z Cupertino dotyczące smartfonów. HTC zastanawia się teraz, jak rozwiązać problem i stąd też propozycja podjęcia rozmów. Być może w grę wejdzie rozwiązanie podobne do tego, jakie ma producent z Microsoftem. HTC musi płacić 5 dolarów od każdego sprzedanego smartofna z Androidem.

Wprawdzie HTC deklaruje, że chce rozmawiać z twórcami iPhone’a, nie należy jednak raczej spodziewać się rychłej ugody. Spółka bowiem jednocześnie odwołuje się od wyroku sądu. HTC wszedł również w posiadanie patentów S3 Graphics, wykupując firmę za 300 mln dolarów. Za ich pomocą tajwański producent liczy, że uda mu się uderzyć w firmę Apple. Możliwe jest też inne rozwiązanie. Sąd mógłby na przykład połączyć oba oskarżenia o kradzież patentów i powołać specjalną, 6-osobową komisję, która ostatecznie rozstrzygnęłaby problem. Zdaniem Yunga jednak takie rozwiązanie nie wchodzi raczej w rachubę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)