HTC nie chce aktualizować swoich telefonów z Windows Phone

HTC nie chce aktualizować swoich telefonów z Windows Phone

HTC nie chce aktualizować swoich telefonów z Windows Phone
07.08.2014 08:39

Microsoft stara się, aby każda słuchawka z Windows Phone 8 dostała zawsze najnowszą wersję oprogramowania. Redmond nie chce popełnić błędu sprzed roku. Wówczas to osoby ze starszym oprogramowaniem w wersji 7. nie mogły przejść na najnowszy system Windows Phone 8. Wszystko jednak wskazuje na to, że mimo dobrych chęci, niektóre urządzenia mogą zostać pozbawione aktualizacji Update 1 do Windows Phone 8.1.

Najnowsze doniesie wprost od HTC sugerują, iż niestety nie wszyscy będą mogli otrzymać najnowszą wersję systemu Windows Phone 8.1 Update 1. Problem zaczął się już w dniu wydania najnowszej aktualizacji. Użytkownicy smartfonów od HTC nie byli w stanie pobrać programowania Update 1. Okazało się, że problem leży po stronie sterowników słuchawki, które muszą zostać odpowiednio zmodyfikowane, w celu finalizacji aktualizacji. Niestety, o ile high-end od HTC, czyli model 8X, będzie miał odpowiedniego patcha, to jednak najsłabszy smartfon 8S nie ma co liczyć na naprawę sterowników. Najprawdopodobniej Windows Phone 8.1 będzie ostatnią wersją systemu, która będzie mgła zostać oficjalnie wgrana na te urządzenie.

Obraz

Oficjalny powód braku dalszego wsparcia HTC 8S nie został podany. Mówi się, iż przyczyną takiego stanu rzeczy jest mała ilość pamięci wewnętrznej, tylko 4 GB. Jednakże ciężko jest uwierzyć, iż jest to główny powód braku wsparcia. Pamiętajmy, że Lumia 530 ma mieć również 4 GB i wbudowany już system w wersji 8.1 Update 1. Wiele osób wskazuje na to, iż HTC nie chce dalej wspierać tanich urządzeń, z których nie czerpie zysków. Producentowi opłaca się sprzedaż i promocja nowego smartfonu, niż inwestowanie w starsze urządzenie. Szczególnie, gdy HTC szykuje się z premierą kolejnych słuchawek z Windows Phone.

W takiej sytuacji użytkownicy HTC 8S mogą zostać pozbawieni aktualizacji do Windows Phone 8.1 Update 1. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że Microsoft sam zadba o to, aby jednak ten model dostał najnowszą wersję systemu. Taka sytuacja miała miejsce podczas masowej aktualizacji do Windows Phone 7.8, w przypadku urządzeń od Della i LG, które nie były już wspierane przez producenta.

Omawiane podejście zapewne dziwi, gdyż firma może stracić potencjalnych klientów. Kupno w przyszłości nowych słuchawek z Windows Phone od HTC nie wydaje się rozsądnym pomysłem. Nie ma co się zatem dziwić, że wśród mobilnego Windowsa, to produkty Nokii są najchętniej wybierane przez użytkowników. Pewna aktualizacja i wsparcie producenta gwarantuje spokój w przyszłości.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)