HTC: Rozważamy kupno systemu mobilnego

HTC: Rozważamy kupno systemu mobilnego

12.09.2011 16:37

Tajwański producent smartfonów poinformował, że rozważa kupno mobilnego systemu operacyjnego. Możliwe, że będzie to należący do HP WebOS, albo też rozwijany przez Intela MeeGo.

HTC nie podjął jeszcze żadnej decyzji dotyczącej kupna, co więcej firma nie śpieszy się z wyborem potencjalnych kandydatów. Na razie toczą się rozmowy nad najlepszym wyborem. Powodem zainteresowania alternatywnymi rozwiązaniami mogą być problemy z patentami dotyczącymi Androida, ale również niedawny zakup Motoroli przez firmę Google. Producenci smartfonów zaczynają zastanawiać się, czy będą w stanie konkurować z telefonami produkowanymi przez firmę z Mountain View.

Jednym z lepszych rozwiązań mógłby okazać się zakup WebOS. HTC otrzymałby nie tylko ciekawą platformę, ale również pakiet patentów, za pomocą których mógłby skutecznie walczyć na rynku smartfonów. Obecnie, angażując się w Androida, tajwański producent atakowany jest zarówno przez Apple’a (iOS) jak i Microsoft (Windows Phone). WebOS ma jednak swoje wady. System jak dotąd nie zainteresował wielu użytkowników, zarówno tablet TouchPad jak i smartfony Palma, a potem HP, sprzedawały się bardzo słabo.

HTC mógłby zainteresować się również MeeGo, który został porzucony przez Nokię na rzecz Windows Phone. Dzięki współpracy z Intelem, współtwórcą systemu, tajwański producent otrzymałby solidne wsparcie i realną możliwość zaistnienia na rynku. Który z systemów zainteresuje HTC? Na ostateczną odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Podobnie jak w przypadku Samsunga, twórca HTC Desire zapewne poczeka na rozwój wypadków. Z jednej strony ciekawe, jak skończy się przejęcie Motoroli przez firmę Google, z drugiej natomiast wiele może zmienić na rynku wydanie smartfonów z Windows Phone produkowanych przez Nokię.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)