HTC wygrywa z Apple dysputę o patenty

HTC wygrywa z Apple dysputę o patenty

05.07.2012 10:30, aktualizacja: 05.07.2012 12:07

Apple znany jest z tego, że pozywa firmy z powodu naruszania przez nie swoich patentów. Ostatnio gigantowi z Cupertino udało się zablokować w USA sprzedaż tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1, wcześniej zaś telefonu Nexus Google'a, ale w Europie już poniósł kolejną porażkę - przegrał sprawę z HTC, oskarżanym o skopiowanie kilku rozwiązań firmy.

Chodziło o cztery patenty: odblokowywanie urządzenia poprzez wykonanie gestu na obrazku, wykorzystanie wielojęzykowej klawiatury na urządzeniach przenośnych, system określający, które elementy ekranu aktywowane były jednym dotknięciem, kilkoma, a które ignorowały dotyk plus przesuwanie obrazka na brzeg ekranu i jego odbijanie na miejsce w przypadku napotkania już jego końca.

Brytyjski sąd roszczenia co do pierwszych trzech odrzucił, a w przypadku ostatniego uznał, że nie ma on zastosowania dla urządzeń od HTC. Przyznał niemniej, że dotykowe odblokowywanie ekranu mogłoby naruszać patent Apple'a, gdyby nie fakt, iż w 2004 roku pojawił się telefon Neonode N1 oferujący taką funkcję, zaś sam suwak był dostępny choćby w Windowsie CE. Rozwiązanie Apple jest więc tak naprawdę rozwiniętą formą tych znanych wcześniej. HTC otwarcie się cieszy z wyniku sprawy, zaś Apple twierdzi, że konkurencja jest zdrowa, ale nie powinno się kraść cudzych technologii. Analitycy mówią, że przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)