HTC wygrywa z Apple dysputę o patenty

HTC wygrywa z Apple dysputę o patenty05.07.2012 10:30

Apple znany jest z tego, że pozywa firmy z powodu naruszania przez nie swoich patentów. Ostatnio gigantowi z Cupertino udało się zablokować w USA sprzedaż tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1, wcześniej zaś telefonu Nexus Google'a, ale w Europie już poniósł kolejną porażkę - przegrał sprawę z HTC, oskarżanym o skopiowanie kilku rozwiązań firmy.

Chodziło o cztery patenty: odblokowywanie urządzenia poprzez wykonanie gestu na obrazku, wykorzystanie wielojęzykowej klawiatury na urządzeniach przenośnych, system określający, które elementy ekranu aktywowane były jednym dotknięciem, kilkoma, a które ignorowały dotyk plus przesuwanie obrazka na brzeg ekranu i jego odbijanie na miejsce w przypadku napotkania już jego końca.

Brytyjski sąd roszczenia co do pierwszych trzech odrzucił, a w przypadku ostatniego uznał, że nie ma on zastosowania dla urządzeń od HTC. Przyznał niemniej, że dotykowe odblokowywanie ekranu mogłoby naruszać patent Apple'a, gdyby nie fakt, iż w 2004 roku pojawił się telefon Neonode N1 oferujący taką funkcję, zaś sam suwak był dostępny choćby w Windowsie CE. Rozwiązanie Apple jest więc tak naprawdę rozwiniętą formą tych znanych wcześniej. HTC otwarcie się cieszy z wyniku sprawy, zaś Apple twierdzi, że konkurencja jest zdrowa, ale nie powinno się kraść cudzych technologii. Analitycy mówią, że przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny...

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)