HTC znów z telefonem, na którym uruchomisz Windows i Androida

HTC znów z telefonem, na którym uruchomisz Windows i Androida

HTC znów z telefonem, na którym uruchomisz Windows i Androida
14.08.2014 19:28, aktualizacja: 14.08.2014 20:52

Jeśli nieoficjalne informacje się potwierdzą, HTC One może stać się jednym z bardziej pożądanych smartfonów na rynku. Krążą plotki, że moduł startowy (bootloader) w urządzeniu z Windows Phone będzie tym samym oprogramowaniem, które jest obecne w modelu z Androidem. Taki stan rzeczy zapewne pozwoli na swobodną instalację obu systemów, bez względu na to, jakie oprogramowanie było zainstalowane fabrycznie.

350111264359540673

Premiera HTC One z Windows Phone odbędzie się już 19 sierpnia. Tak jak pisaliśmy już wcześniej, model z mobilnymi okienkami pod względem technicznym będzie kopią urządzenia działającego z Androidem. Najnowsze przecieki mówią, iż w obu smartfonach bootloader będzie obsługiwał zarówno system od Google'a jak i Microsoftu. Będzie zatem to tylko kwestia czasu, aż społeczność skupiona wokół XDA Developers otworzy drogę do swobodnej zmiany systemu.

Taki stan rzeczy przywodzi na myśl słynny model HTC HD2 – smartfon, który oficjalnie miał zostać zaktualizowany z Windows Mobile 6.5 do Windows Mobile 7 (pierwotna nazwa Windows Phone 7). Microsoft ostatecznie wycofał się z tej obietnicy, ale zdolni użytkownicy nie dali za wygraną. Społeczność sprawiła, iż na HTC HD2 można zainstalować nie tylko Windows Phone 7, ale także Androida, MeeGo, Windows Phone 8, Windows 8 RT czy Firefox OS.

350111264359737281

Jeśli HTC One rzeczywiście pozwoli na swobodną zmianę systemu, wówczas można spodziewać się wzmożonego zainteresowania tym modelem. Taka furtka zostawiona przez producenta może tylko pomóc firmie w sprzedaży urządzenia i być może odzyskać przychylność społeczności związanej z urządzeniami mobilnymi. Czekamy zatem z niecierpliwością na premierą HTC One z Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)