Huawei Ascend D3 jak HTC One Max, Emotion UI jak iOS 7

Strona głównaHuawei Ascend D3 jak HTC One Max, Emotion UI jak iOS 7
14.07.2014 12:50
Huawei Ascend D3 jak HTC One Max, Emotion UI jak iOS 7

Firma Huawei chyba lubi wzorować się na konkurencji. Najnowsza wersja nakładki Emotion UI na system Android przypomina iOS 7, natomiast smartfon Ascend D3 można by pomylić z HTC One Max.

Współczesne smartfony są do siebie bardzo podobne, ale z odróżnieniem popularnych, flagowych modeli raczej nikt nie powinien mieć problemu. Jednak na rynku pojawią się też urządzenia, które gdyby nie logo producenta, mogłoby zostać pomylone z innym sprzętem i jak się okazuje nie dotyczy to tylko typowych chińskich podróbek. Oczywiście wzorowanie się na sprawdzonych elementach nie jest niczym złym, dopóki ktoś nie przesadzi. Patrząc na najnowsze zdjęcia Huawei Ascend D3 można odnieść wrażenie, że producent nie miał pomysłu na kolejne urządzenie i zrobił sprzęt niemal identyczny jak HTC One Max.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie jest to wierna kopia, na froncie nie znajdziemy głośników, a sama ramka wokół ekranu jest cieńsza. Jednak podobieństwo jest naprawdę duże i jakby nie logo Huawei większość osób stwierdziłoby, że wyciekły zdjęcia następny fabletu HTC. Specyfikacja Ascend D3 nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale prawdopodobnie w środku znajdziemy stworzony przez Huawei, ośmiordzeniowy układ Kirin 920. Podobnie jak w HTC One Max pod aparatem został umieszczony czytnik linii papilarnych. Obecnie producent nie podał daty premiery tego urządzenia.

Huawei również w przypadku nowej wersji nakładki, Emotion UI w wersji 3.0, postanowiło na skorzystanie z rozwiązań już dostępnych na rynku. Zgodnie z panującą modą również ta firma postawiła na flat design.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Emotion UI 3.0 wygląda jak połączenie iOS 7 z niedawno zaprezentowanym Androidem L. Huawei stawia na minimalizm i stonowane, znacznie przyjemniejsze dla oka kolory.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W tym przypadku wzorowanie się na innych produktach, chińskiemu koncernowi, wyszyło naprawdę dobrze, nowy interfejs prezentuje się świetnie. Niestety nie wiemy jakie urządzenia utrzymają nową wersję Emotion UI.

Huawei projektując smartfon Ascend D3 pokazało jak nie powinno się kopiować rozwiązań konkurencji. Natomiast nakładka Emotion UI 3.0 nie jest niemal dokładną kopią iOS 7, to połączenie najlepszych elementów interfejsu od Apple z innymi dostępnymi na rynku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)