Huawei stawia pierwszą fabrykę poza Chinami. Sprzęt 5G będzie produkowany w Europie

Huawei stawia pierwszą fabrykę poza Chinami. Sprzęt 5G będzie produkowany w Europie

Huawei zbuduje fabrykę we Francji /fot. GettyImages
Huawei zbuduje fabrykę we Francji /fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
27.01.2021 15:31

Firma Huawei ogłosiła oficjalne plany budowy pierwszej swojej fabryki poza terytorium Chin. Hala produkcyjna ma stanąć na terenie wschodniej Francji do 2023 roku.

Chociaż wiele wskazywało na to, że ograniczenia nałożone przez Stany Zjednoczone na Huawei uśmiercą rozwój firmy, to niektóre jej odłamy radzą sobie świetnie. Chiński gigant telekomunikacyjny ma otworzyć swoją pierwszą fabrykę sieci komórkowej poza Chinami. Jej budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Fabryka ma zająć się produkcją podzespołów niezbędnych do tworzenia stacji przekaźnikowych - powiedziała wiceprezes i członek rady nadzorczej Huawei Catherine Chen podczas wideokonferencji prasowej, która odbyła się 26 stycznia. W okolicach 2023 roku z fabryki mają wyjechać pierwsze mobilne stacje. Chen stwierdziła też, że ulokowanie fabryki we Francji jest "historycznym momentem dla firmy".

Firma Huawei już w zeszłym miesiącu zapowiadała swoją inwestycję. Według podawanych wówczas informacji, budowa fabryki ma kosztować około 200 milionów euro oraz stworzyć co najmniej 300 nowych miejsc pracy. "Huawei European Wireless Factory" ma stanąć w Brumath koło Strasburga.

Już pierwsze zlecenie dla zakładu produkcyjnego będzie dość spore. Fabryka ma wyprodukować podzespoły dla sprzętu 5G o łącznej wartości 1 miliarda Euro, które trafią na rynek europejski. Niewykluczone, że część z nich trafi właśnie do Francji, gdyż finalnie w tym kraju nie podjęto decyzji o odrzuceniu inwestycji Huawei, chociaż pojawiały się wcześniej takie doniesienia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)