Huawei zdalnie instaluje na smartfonach bloatware od GoPro

Strona głównaHuawei zdalnie instaluje na smartfonach bloatware od GoPro
17.11.2017 16:37
Huawei zdalnie instaluje na smartfonach bloatware od GoPro

W lutym GoPro wydało komunikat o nawiązaniu współpracy z Huaweiem. Rozwijany przez producenta kamer edytor Quik miał trafić na smartfony Huawei P10. Współpraca okazuje się jednak zakrojona znacznie szerzej, ale nie w sposób pożądany przez użytkowników.

Jak informuje The Next Web, użytkownicy smartfonów Huawei skarżą się na bloatware, które pojawiło się w ostatnim czasie na ich smartfonach. Jest to oczywiście edytor wideo Quik, którego instalacja miała zostać wymuszona zdalnie, zaś sami użytkownicy nie mieli możliwości wyrażenia na nią zgody. Quik pojawił się nie tylko na Huawei P10, ale także między innymi na Honorze 9.

Wiemy że problem wystąpił w Holandii, niemniej swoje krytyczne uwagi zgłaszają użytkownicy z całego świata. Holenderski oddział Huawei opublikował już lakoniczne stanowisko w tej sprawie, według którego cała sytuacja jest efektem błędu. Rozwiązanie ma być już w drodze, zaś użytkownikom, którzy nie chcą korzystać z aplikacji GoPro zaleca się ręczne usunięcie niechcianej aplikacji.

W tej kwestii także sprawa nie jest oczywista – Quik został na urządzeniach zainstalowany jako aplikacja systemowa, jednak tylko pozornie. Mimo że dostępny jest jedynie przycisk, który pozwala na zresetowanie aplikacji do stanu początkowego, tak na prawdę całkowicie usuwa on aplikacje. Huawei nie jest w stanie określić liczby smartfonów, na których wymuszona została instalacja Quika ani zasięgu terytorialnego.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)