Hyperlapse już dostępny. Stabilizacja obrazu, na jaką czekaliśmy?

Hyperlapse już dostępny. Stabilizacja obrazu, na jaką czekaliśmy?

14.05.2015 21:29, aktual.: 15.05.2015 08:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minęło kilka miesięcy, odkąd po raz pierwszy usłyszeliśmy o Microsoft Hyperlapse. Jest to bardzo interesujące narzędzie, które może znacznie podwyższyć jakość filmów nagrywanych „z ręki” czy za pomocą kamerki Go Pro. Właśnie pojawiła się wersja testowa na Androida oraz Windows Phone.

Aplikacja umożliwia nagrywanie poklatkowe, które jednak w odróżnieniu od wielu podobnych rozwiązań, istotnie wpływa na niwelowanie drgań. Dzięki oferowanemu przez Hyperlapse przyśpieszeniu, możliwe jest nagrywanie całkiem efektownych filmów ze stabilnym obrazem, nawet podczas wykonywania sportów wyczynowych. Nagrywanie poklatkowe to nie wszystko. Hyperlapse wykorzystuje także algorytm, dzięki któremu wyrównywana jest trajektoria kamery. Program, analizując ścieżkę kamery, dąży do możliwie jak największego wyrównania jej. Będzie to przydatne nie tylko dla osób korzystających na przykład z GoPro. Całkiem ciekawe efekty można uzyskać nawet w filmie nagrywanym podczas chodzenia:

Niebagatelny wpływ na końcowy efekt ma także proces samego renderowania. Podczas generowania filmu z wyznaczonej przez program trajektorii często może się zdarzać, że na poszczególnych klatkach będzie brakować jakiejś części obrazu. Aby rozwiązać ten problem, Hyperlapse renderuje film, w którym każdy piksel może być pobrany z klatki źródłowej. Więcej na ten temat pisaliśmy pisaliśmy wcześniej.

Wersja testowa Microsoft Hyperlapse jest dostępna na Androida i Windows Phone. Wspierane są jednak tylko niektóre modele smartfonów. Aby dołączyć do testów, konieczne jest dołączenie do odpowiedniej stronie w Google Play. Wersję dla smartfonów z Windows Phone można pobrać z oficjalnego sklepu, dostępność na tej platformie jest jednak mocno ograniczona.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)