iDrive - przechowywanie plików w chmurze

iDrive - przechowywanie plików w chmurze

25.06.2010 11:16

Pojawiła się kolejna wersja darmowego programu iDrive for Mac 1.4.1 do przechowywania plików w chmurze obliczeniowej. Program dostępny jest również dla systemu Windows.

iDrive to usługa podobna do Dropboksa, ZumoDrive czy Syncplicity. Umożliwia ona przechowywanie danych na wirtualnym serwerze. Dzięki temu użytkownik może nie tylko stworzyć kopie zapasowe ważnych plików, ale także uzyskać dostęp do nich niezależnie od komputera. iDrive for Mac to klient serwisu iDrive umożliwiający przesyłanie i edytowanie dokumentów. Program posiada prosty interfejs, za pomocą którego możemy wybrać katalogi i pliki, które mają być przechowywane na koncie online. Użytkownik może także ustalić jak często iDrive ma przesyłać dokumenty - np. codziennie albo raz w tygodniu. Oprócz katalogów możliwa jest archiwizacja całego dysku albo tylko wybranego rodzaju plików: muzyki, filmów, grafiki, plików tekstowych itd. Przechowywanie do 2GB danych jest darmowe. iDrive umożliwia korzystanie z dodatków rozszerzających jego możliwości.

W najnowszej wersji 1.4.1 wprowadzono poprawki dotyczące bezpieczeństwa programu. Nieco wcześniej pojawił się również kolejny dodatek dla iDrive, który pozwala na tworzenie kopii bezpieczeństwa stron stworzonych w WordPressie. Z pełną informacją na temat tego dodatku można zapoznać się na stronach iDrive.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)