Idzie lepsze: interfejs Apple Music jest nieczytelny, więc czeka go rewolucja

Idzie lepsze: interfejs Apple Music jest nieczytelny, więc czeka go rewolucja

Idzie lepsze: interfejs Apple Music jest nieczytelny, więc czeka go rewolucja
04.05.2016 16:40

W czerwcu odbędzie się konferencja deweloperska Apple, wokół której narosły ogromne oczekiwanie, przede wszystkim ze względu na umiarkowanie interesujące premiery sprzętowe z marca. Wiele wskazuje jednak na to, że już za kilka tygodni spore zmiany czekają także jedną z usług Apple, a mianowicie Apple Music.

O przeciekach na temat daleko idących zmian w usłudze muzycznej Apple donosi Bloomberg. Według nich, Apple nie jest zadowolone z mieszanych recenzji, jakie spotykają usługę muzyczną, przede wszystkim ze względu na chaotyczny, nieuporządkowany interfejs. W związku z tym już wkrótce do użytkowników trafi nowa wersja klienta Apple Music, którego wygląd ma być znacznie czytelniejszy, a interfejs bardziej intuicyjny.

Obraz

Nie wiemy natomiast, czy zmiany będą dotyczyć zarówno aplikacji, na iOS-a i Androida, czy też Apple chce zadbać o przejrzystość Apple Music wyłącznie na własnym systemie. Według przytaczanych przez Bloomberga opinii, usługa muzyczna Apple ma przyciągać przede wszystkim ogromem katalogu, ale także „prawdziwą” stacją radiową z profesjonalnymi DJ-ami, czego próżno szukać u konkurencji. Piętą achillesową, co opisywaliśmy tuż po premierze, jest natomiast właśnie wygląd i ergonomia aplikacji.

A do zarzutów w tej sprawie w przypadku Apple nie przywykliśmy. Korporacja, która być może jak żadna inna skupia się na doświadczeniu użytkownika, z reguły za punkt honoru przyjmuje sobie dbałość o detale. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zarzut dotyczący nieintuicyjnego interfejsu nie jest czymś, co mogłoby się zdarzyć na warcie Steve’a Jobsa. O tym, czy Apple zdoła nową wersją Apple Music uciszyć głosy krytyki przekonamy się najpewniej w czerwcu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)