IEM 2019. Turniej CS:GO Major Championship - o co walczą?

IEM 2019. Turniej CS:GO Major Championship - o co walczą?

IEM 2019
IEM 2019
Arkadiusz Stando
01.03.2019 11:48, aktualizacja: 21.06.2019 18:06

IEM 2019 jak co roku odbywa się w katowickim Spodku. To największa i najważniejsza tego typu impreza w Europie. Ale nie zapominajmy, że dla zawodników to przede wszystkim możliwość zdobycia nagród.

W ubiegłym roku podczas obu weekendów ESL One i Intel Extreme Masters, Spodek odwiedziło aż 170 tysięcy osób. Tym razem z pewnością będzie podobnie, szczególnie, że pogoda dopisuje. Już 28 lutego, w pierwszym dniu imprezy Spodek przeżył istne oblężenie. Fani e-sportu stali w kolejce po kilka godzin, żeby zobaczyć swoich ulubionych zawodników.

IEM 2019 - CS:GO Major Championship

Najważniejszą imprezą podczas IEM 2019 jest turniej CS:GO Major Championship. Konkursowe rozgrywki w Counter Strike zawsze przynoszą wiele emocji. A jest ich jeszcze więcej, kiedy w puli nagród mamy łącznie milion dolarów! Oczywiście zwycięzca (drużyna) weźmie z niej najwięcej, bo aż 500 tysięcy dolarów.

Podczas IEM 2019, czyli między 28 lutym a 3 marca rozegrane zostaną mecze finałowe turnieju Major. W poprzedni weekend, czyli ESL One, 16 najlepszych drużyn walczyło o awans do fazy finałowej. Wśród wyłonionych finalistów znalazły się znamienite piątki - Astralis czy Team Liquid. Obie drużyny zakończyły fazę eliminacji bez żadnej porażki!

CS:GO Major - drabinka

Cały turniej CS:GO Major Championship rozgrywany jest w systemie szwajcarskim. Na początku mamy 16 zespołów, które dzieli się w pary. Po pierwszej fazie pozostaje więc tylko 8 drużyn. Od tego momentu mecze rozgrywane są w formacie BO3 (best of three). Drużyny zmierzą się ze sobą na trzech wybranych mapach. Która z nich jako pierwsza wygra dwa mecze, awansuje.

Cały turniej CS:GO Major Championship rozgrywany jest w systemie szwajcarskim. Na początku mamy 16 zespołów, które dzieli się w pary. Po pierwszej fazie pozostaje więc tylko 8 drużyn. Od tego momentu mecze rozgrywane są w formacie BO3 (best of three). Drużyny zmierzą się ze sobą na trzech wybranych mapach. Która z nich jako pierwsza wygra dwa mecze, awansuje.

CS:GO Major - ćwierćfinały

Do ćwierćfinałów CS:GO Major trafia 8 drużyn, które po raz kolejny dzielą się w pary. Pierwszy z nich został rozegrany już w czwartek 28 lutego. Kolejne zostaną rozegrane 1 marca.

W pierwszej parze Natus Vincere pokonało FaZe Clan (2:0) i awansowało do półfinałów. Zmierzą się w nim z ENCE, które pokonało (również 2:0) Team Liquid.

Z drugiej strony drabinki mamy kolejne dwie pary, które walczą o półfinały.

[img=iem]

IEM 2019 CS:GO Major - Kiedy zostaną rozegrane mecze?

Piątek 1 marca - drugi ćwierćfinał CS:GO Major16:00 - MIBR - Renegades

19:50 - Astralis - Ninjas i Pyjamas

Sobota 2 marca - półfinały CS:GO Major16:00 - pierwszy półfinał

19:50 - drugi półfinał

Niedziela 3 marca - finał CS:GO Major

19:00 - wielki finał

CS:GO to hit, ale traci popularność

CS:GO to jedna z najpopularniejszych gier online tej dekady. Chociaż w ostatnich latach zaczyna tracić popularność na rzecz Fortnite czy nowego hitu EA Apex Legends, to nadal jest czołowym elementem wszystkich turniejów e-sportowych.

Nie pomogło nawet wprowadzenie trybu battle royale do gry. To właśnie na rzecz gier opartych na takich zasadach CS:GO zaczęło tracić fanów. Dzisiaj gra jest dostępna za darmo i możecie pobrać ją w naszym serwisie, pod tym adresem.

IEM 2019. "Fortnite" i "Starcraft 2"

To nie jedyne rozgrywki podczas IEM 2019. Najlepsi e-sportowcy na świecie będą walczyli także o zwycięstwo w "Fortnite" i "Starcrafta 2". Szczegóły znajdziecie pod linkami. (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['cmp', false]); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'gde-default', '15ZLcu_aGLZHzWp.zAXZHdU5HZEZP8bpNXXS6Q2fg8f.X7', 'vekpenlhaf', 'ixyrpgubpbolvqmvfxtjftqeswob'], ['viewable', 'gde-default', '15ZLcu_aGLZHzWp.zAXZHdU5HZEZP8bpNXXS6Q2fg8f.X7', 'sfrfikfmva', '_gde_isndwl_sfrfikfmva']);

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)