[IFA 2015] LG stawia na oszałamiające OLEDy, ale nie zapomina o starych TV

[IFA 2015] LG stawia na oszałamiające OLEDy, ale nie zapomina o starych TV

[IFA 2015] LG stawia na oszałamiające OLEDy, ale nie zapomina o starych TV
05.09.2015 11:46

Marka LG kojarzona jest głównie z telewizorów i to nowoczesne odbiorniki przede wszystkim demonstrowano na IFA 2015. Firma niesłychanie dumna jest z pionierskich rozwiązań w temacie wyświetlaczy OLED, które zastąpić mają teraz już po prostu ponoć przestarzałą technologię ciekłokrystaliczną. Przyszłość rysuje się w żywszych barwach.

Lekko leciwa to może jednak złe określenie, kiedy producent przekonany jest o wyższości telewizorów OLED nad poprzednią generacją w każdym (w sumie dosłownie) calu. Trudno nie przyznawać mu po części chociaż racji po ujrzeniu idealnej czerni, fantastycznego odwzorowaniu barw, a przy tym i niesamowitym czasie reakcji, bliskim zapomnianym plazmom. Do tego dochodzi nowy format transmisji obrazu w HDR, testowany już przez wiele stacji, dający realistyczne oświetlenie plus niezwykły kontrast. Żywotność paneli organicznych to przy tym 30 tysięcy godzin. Specjalista LG Wiesław Kowalczyk w skrócie wyjaśnia powyżej, o co w tej całej rewolucji chodzi.

LG nie porzuca jednak jeszcze rynku LCD, by w całości poświęcić się drogiej z początku przecież technologii OLED (cena wielokrotnie nagradzanego modelu 65EG960V daje do myślenia). Na rynek japoński przykładowo szykuje ogromnych rozmiarów telewizory 8K. W bliższych nam stronach ma zamiar wciąż aktywnie promować nowe modele w standardzie super UHD TV, zwłaszcza zakrzywione, oferujące szersze kąty widzenia, poprawione kolory i przepiękne skalowanie materiałów niskiej rozdzielczości do 4K.

Co dobre, poza tym nie zapomina się o użytkownikach starszych modeli telewizorów LG. Nowe odbiorniki popisują się wielozadaniowością oraz ciekawymi możliwościami systemu WebOS 2, ale te z pierwszym multimedialnym WebOSem już 21 września dostaną darmową aktualizację w zasadzie zrównującą obie wersje platformy, do tego bezpłatnie. Firma szczyci się tym, że w tym temacie potrafi zadbać o swoich klientów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)