IFA 2019: Acer przedstawia PowerGem. Podniesie wydajność CPU o 12 proc.

IFA 2019: Acer przedstawia PowerGem. Podniesie wydajność CPU o 12 proc.

Acer na IFA 2019
Acer na IFA 2019
Arkadiusz Stando
04.09.2019 13:32, aktualizacja: 04.09.2019 13:57

Poza liczną gamą laptopów o przeróżnym przeznaczeniu, Acer przedstawia swoją nową podkładkę termoprzewodzącą. Jej zadaniem jest nie tylko chłodzenie procesora, ale także zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Nowy produkt z serii Predator zaprezentował sam Jason Chen, dyrektor generalny Acer.

Niewiele dowiedzieliśmy się podczas prezentacji na IFA 2019, ale wygląda na to, że Predator PowerGem jest czymś w rodzaju podkładki termoprzewodzącej. Ma zajmować miejsce pasty termoprzewodzącej, pomiędzy chipem procesora, a radiatorem.

Chociaż tego typu rozwiązania stosuje się już na NVMe i GPU VRM, nakładki rzadko trafiają na procesory. To wciąż pasty królują na rynku. Podczas konferencji Acera, Jason Chen przedstawił wykresy możliwości podkładki PowerGem.

Obraz

Wygląda na to, że korzystając z niej, urządzenia Acera osiągnęły o 77 proc. wyższą moc, niż w przypadku pasty termoprzewodzącej. Tym samym, wydajność procesorów (aktualnie stosowanych) może wzrosnąć nawet o 12,5 proc. To brzmi całkiem imponująco.

Obraz

PowerGem podniesie wydajność, ale nie wiadomo czego

Jednak podczas prezentacji PowerGem nie podawano zbyt wiele szczegółów. Nie wiemy, na jakich urządzeniach i podzespołach stosowano podkładkę. Dowiedzieliśmy się jedynie, że PowerGem trafi już w grudniu do nowych wersji PC Acer Predator Orion 9000 oraz laptopów gamingowych Predator Helios 700. Czyli do większych urządzeń. Nie wiadomo, czy tego rozwiązania możemy spodziewać się w smukłych Tritonach.

Pod koniec konferencji Jason Chen zapowiedział wprowadzenie PowerGem także do serii produktów ConceptD. To linia kierowana szczególnie do twórców wideo i grafiki. Pod maską najmocniejszych wersji, ConceptD kryją karty graficzne Nvidia Quadro, a matryce oczywiście 4K.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)