IFA 2019. Intel i jego procesory 10 gen. w nowych laptopach z Project Athena

Intel wraz z partnerami prezentje laptopy zgodne z certyfikacją Project Athena (Fot. Materiały prasowe)
Intel wraz z partnerami prezentje laptopy zgodne z certyfikacją Project Athena (Fot. Materiały prasowe)

05.09.2019 13:18, aktual.: 05.09.2019 13:59

Partnerzy firmy Intel podczas IFA 2019 prezentują swoje nowe laptopy, które zostały zaopatrzone w procesory Intel Core 10 generacji. Są wśród nich modele zweryfikowane w ramach Project Athena.

Coraz więcej prezentacji laptopów z Intel Core 10 gen

Aż do końca targów IFA 2019 możemy spodziewać się prezentacji kolejnych modeli laptopów od takich firm jak Acer, Asus, Lenovo, MSI i Razer. Wszystkie zaopatrzone będą w najnowsze CPU Intela. A wśród nich znajdą się smukłe i lekkie bardziej tradycyjne komputery przenośne, jak i urządzenia 2w1. Ich atutami ma być nowy układ graficzny, funkcje AI czy skalowanie wydajności.

HP Elitebook x360 830 G6 (fot. Materiały prasowe)
HP Elitebook x360 830 G6 (fot. Materiały prasowe)

Maszyny, które zostały zweryfikowane w ramach projektu Athena to między innymi: Dell Inspiron 14 5000, Dell Latitude 7400 2-in-1, Dell XPS 13 2-in-1, HP EliteBook x360 1040, HP EliteBook x360 1030 G4, HP EliteBook x360 830 i Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Ta grupa będzie mogła zostać zaopatrzona znaczkiem Engineered for Mobile Performance, który ułatwi szybkie rozpoznanie wysokiej klasy sprzętów ultramobilnych.

Project Athena, czyli wydajność i długi czas pracy w segmencie ultramobilnym

Projekt Athena to inicjatywa firmy Intel, która ma za zadanie pomagać tworzyć wydajne i bardzo kompaktowe konstrukcje, które długo wytrzymują na baterii. Można ją porównać do ultrabooków na sterydach, które będą zgarniać wyższy segment rynku ultramobilnych komputerów.

Dell XPS 13 2-in-1 black (fot. Materiały prasowe)
Dell XPS 13 2-in-1 black (fot. Materiały prasowe)

Centra Intel Open Labs (zlokalizowane w Tajpej, Szanghaju i Folsom) pomagają partnerom OEM, testując komponenty do laptopów pod kątem odpowiedniej optymalizacji i niskiego poboru energii elektrycznej. Dzięki temu można łatwiej stworzyć wydajne i pracujące długo na baterii laptopy.

Od startu testów w czerwcu, Intel Open Labs zweryfikował już ponad 20 różnych komponentów. Jak opisuje firma: "Wśród sprawdzonych komponentów są dyski półprzewodnikowe, kontrolery dotykowe, wbudowane kontrolery i panele wyświetlaczy, które często mogą mieć największy wpływ na wydajność i zużycie energii przez urządzenie."

Obraz

Źródło: Intel

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)