IFA: Polaroid przedstawia „własny” smartfon z Windows Phone i robi to źle

IFA: Polaroid przedstawia „własny” smartfon z Windows Phone i robi to źle

08.09.2014 19:18, aktual.: 08.09.2014 19:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft stara się z całych sił zachęcać nowych producentów do rozpoczęcia przygody z Windows Phone. Do grona firm, tworzących mobilne smartfony z okienkami, dołączyła firma, która kojarzy się raczej z kliszami – Polaroid. Na targach IFA można było obejrzeć i dotknąć nową słuchawkę od byłego potentata przemysłu fotograficznego.

Obraz

Polaroid po restrukturyzacjach i zmianach wewnątrz firmy, postanowił wejść między innymi w rynek urządzeń mobilnych. Jednym z owoców takich przetasowań jest nowy smartfon WinPro 5 z Windows Phone 8.1. Telefon wyposażony został w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, czterordzeniowy procesor 1,3 GHz Qualcomm Snapdragon 200 oraz 1 GB RAM-u. Model posiadać ma moduł Dual SIM, a także baterię o pojemności 2400 mAh.

Obraz

Zaprezentowany smartfon nie wyróżnia się z tłumu innych tanich urządzeń z Windows Phone z Azji czy Ameryki Południowej. Nie jest to tylko kwestia gustu, czy własnej opinii. Okazuje się, że Polaroid poszedł po linii najmniejszego oporu i skorzystał z gotowego wzorca, a Ich WinPro 5 bazuje na szablonie I7B od JSR Technology. Model ten jest podobny (lub wręcz identyczny) do urządzenia z Windows Phone od Yezz czy XOLO. Cenę ustalono na 200 euro, a urządzenie ma się pojawić na rynku w październiku.

Obraz

Jeśli Polaroid chciał wejść w świat Windows Phone, to zrobił to w najgorszy możliwy sposób. Przedstawienie smartfonu, który nie wyróżnia się spośród innych urządzeń, a w zasadzie jest kopią kilku podobnych modeli, nie wróży dobrze. Zapewne nie znajdziemy także w WinPro 5 ogromnej liczby unikalnych aplikacji, czy innych dodatków od producenta (cena również nie jest oszałamiająca). Z takim podejściem nie ma co liczyć na sukces marketingowy, ale za to można będzie część winy zrzucić na system, do którego trudno namówić klientów (podobnie jak uczynił to Huawei ).

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także