IHELPYOU.app, czyli aplikacja do pomagania. Setki wolontariuszy już się zarejestrowały

IHELPYOU.app, czyli aplikacja do pomagania. Setki wolontariuszy już się zarejestrowały16.03.2020 17:16
IHELPYOU.app, czyli aplikacja do pomagania. Setki wolontariuszy już się zarejestrowały

To cudowne, że w dobie pandemii koronawirusa ludzie są chętni nawzajem sobie pomagać. Polak stworzył aplikację, która gromadzi wolontariuszy oraz potrzebujących w jednym miejscu. Na stronie ihelpyou.app chęć pomocy może zgłosić każdy. I takich osób jest już kilkaset.

Minęło zaledwie kilkanaście godzin od powstania platformy ihelpyou.app, a mapa Polski w aplikacji niemalże zapełniła się znaczkami przedstawiającymi wolontariuszy. Każdy z nich oferuje w swojej okolicy pomoc każdemu potrzebującemu. Wcześniej tego typu akcje w lekko niezorganizowany sposób powstawały na grupach lokalnych na Facebooku.

Koronawirus - chcesz pomagać innym? ihelpyou.app ci w tym pomoże

Zainspirowany działaniem wielu Polaków Jakub Król, jak sam pisze, wdał się w "najdłuższy w jego życiu maraton programowania". Wraz z drużyną z IT.focus stworzyli ihelpyou.app, aby uprościć innym pomoc. Teraz ważne jest, aby potrzebujący wiedzieli gdzie i jak mogą się zgłosić. O ile dotrzeć do wolontariuszy w sieci jest łatwo, o tyle trudniej dotrzeć do ludzi w potrzebie. Znasz osoby, które mogą mieć problem ze zrobieniem zakupów, lub zwyczajnie boją się wyjść z domu? Koniecznie poleć im tą stronę.

Sposoby pomocy są różne. Niektórzy wolontariusze oferują zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy transport medyczny. Inni oferują to wszystko razem wzięte, a także pomoc w innych sprawach. Osoby potrzebujące mogą się z nimi skontaktować za pomocą podanego w witrynie numeru telefonu. Wystarczy kliknąć w znacznik, a następnie "pokaż numer telefonu".

Aplikacja nie jest jeszcze idealnie dopracowana, ale jej twórca zapowiada zmiany. Mogą pojawić się problemy, a użytkownicy Facebooka zwracają uwagę na geolokalizację. Witryna prosi o dostęp do tych danych, więc stale obserwuje miejsce pobytu użytkownika. Ale Jakub Król zapowiada, że wkrótce zostanie to zmienione i każdy z pomagających będzie mógł ustalić własną lokalizację.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)