IHELPYOU.app, czyli aplikacja do pomagania. Setki wolontariuszy już się zarejestrowały

IHELPYOU.app, czyli aplikacja do pomagania. Setki wolontariuszy już się zarejestrowały

IHELPYOU.app, czyli aplikacja do pomagania. Setki wolontariuszy już się zarejestrowały
Arkadiusz Stando
16.03.2020 17:16, aktualizacja: 16.03.2020 18:00

To cudowne, że w dobie pandemii koronawirusa ludzie są chętni nawzajem sobie pomagać. Polak stworzył aplikację, która gromadzi wolontariuszy oraz potrzebujących w jednym miejscu. Na stronie ihelpyou.app chęć pomocy może zgłosić każdy. I takich osób jest już kilkaset.

Minęło zaledwie kilkanaście godzin od powstania platformy ihelpyou.app, a mapa Polski w aplikacji niemalże zapełniła się znaczkami przedstawiającymi wolontariuszy. Każdy z nich oferuje w swojej okolicy pomoc każdemu potrzebującemu. Wcześniej tego typu akcje w lekko niezorganizowany sposób powstawały na grupach lokalnych na Facebooku.

Koronawirus - chcesz pomagać innym? ihelpyou.app ci w tym pomoże

Zainspirowany działaniem wielu Polaków Jakub Król, jak sam pisze, wdał się w "najdłuższy w jego życiu maraton programowania". Wraz z drużyną z IT.focus stworzyli ihelpyou.app, aby uprościć innym pomoc. Teraz ważne jest, aby potrzebujący wiedzieli gdzie i jak mogą się zgłosić. O ile dotrzeć do wolontariuszy w sieci jest łatwo, o tyle trudniej dotrzeć do ludzi w potrzebie. Znasz osoby, które mogą mieć problem ze zrobieniem zakupów, lub zwyczajnie boją się wyjść z domu? Koniecznie poleć im tą stronę.

Sposoby pomocy są różne. Niektórzy wolontariusze oferują zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy transport medyczny. Inni oferują to wszystko razem wzięte, a także pomoc w innych sprawach. Osoby potrzebujące mogą się z nimi skontaktować za pomocą podanego w witrynie numeru telefonu. Wystarczy kliknąć w znacznik, a następnie "pokaż numer telefonu".

Aplikacja nie jest jeszcze idealnie dopracowana, ale jej twórca zapowiada zmiany. Mogą pojawić się problemy, a użytkownicy Facebooka zwracają uwagę na geolokalizację. Witryna prosi o dostęp do tych danych, więc stale obserwuje miejsce pobytu użytkownika. Ale Jakub Król zapowiada, że wkrótce zostanie to zmienione i każdy z pomagających będzie mógł ustalić własną lokalizację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)