iHub - synchronizacja Mac OS X z iOS

16.06.2010 17:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemiecka firma Nova Media zapowiedziała wprowadzenie synchronizacji systemów Mac OS X i iOS bez konieczności korzystania z chmury obliczeniowej. Usługa ma być dostępna w najbliższym czasie.

Synchronizacja będzie możliwa dzięki narzędziu o nazwie iHub, które chce wprowadzić Nova Media. Usługa w odróżnieniu od MobileMe nie będzie korzystała z chmury obliczeniowej. Przesyłanie danych odbywać się będzie automatycznie za pośrednictwem sieci WiFi. Pozwoli to na łatwą synchronizację kontaktów, kalendarzy czy prywatnych danych między komputerem Mac a urządzeniem przenośnym (iPhone, iPod touch, iPad). iHub w systemie Mac OS X będzie działać w tle. Zdaniem producenta bezpośrednie przesyłanie danych jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem, aniżeli korzystanie z chmury obliczeniowej. Informacje nie są bowiem przekazywane za pośrednictwem zewnętrznych serwerów. W programie pojawią się takie udogodnienia jak możliwość decydowania, które materiały mają być synchronizowane, które zaś nie, dodawanie użytkowników czy proste w użyciu narzędzia dla administratora.

Ponieważ iHub korzysta z istniejących standardów takich jak CalDAV czy CardDAV, aplikację będzie trzeba zainstalować jedynie w komputerze Mac. Producent nie poinformował jeszcze na temat ceny swojego produktu, ani daty, kiedy aplikacja będzie dostępna.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)