iHub - synchronizacja Mac OS X z iOS

iHub - synchronizacja Mac OS X z iOS
16.06.2010 17:54

Niemiecka firma Nova Media zapowiedziała wprowadzenie synchronizacji systemów Mac OS X i iOS bez konieczności korzystania z chmury obliczeniowej. Usługa ma być dostępna w najbliższym czasie.

Synchronizacja będzie możliwa dzięki narzędziu o nazwie iHub, które chce wprowadzić Nova Media. Usługa w odróżnieniu od MobileMe nie będzie korzystała z chmury obliczeniowej. Przesyłanie danych odbywać się będzie automatycznie za pośrednictwem sieci WiFi. Pozwoli to na łatwą synchronizację kontaktów, kalendarzy czy prywatnych danych między komputerem Mac a urządzeniem przenośnym (iPhone, iPod touch, iPad). iHub w systemie Mac OS X będzie działać w tle. Zdaniem producenta bezpośrednie przesyłanie danych jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem, aniżeli korzystanie z chmury obliczeniowej. Informacje nie są bowiem przekazywane za pośrednictwem zewnętrznych serwerów. W programie pojawią się takie udogodnienia jak możliwość decydowania, które materiały mają być synchronizowane, które zaś nie, dodawanie użytkowników czy proste w użyciu narzędzia dla administratora.

Ponieważ iHub korzysta z istniejących standardów takich jak CalDAV czy CardDAV, aplikację będzie trzeba zainstalować jedynie w komputerze Mac. Producent nie poinformował jeszcze na temat ceny swojego produktu, ani daty, kiedy aplikacja będzie dostępna.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)