IKEA ostrzega. Przestępcy podszywają się pod sklep w mediach społecznościowych

IKEA ostrzega. Przestępcy podszywają się pod sklep w mediach społecznościowych

fot. Wikimedia Commons/ Kazimierz Mendlik
fot. Wikimedia Commons/ Kazimierz Mendlik
20.01.2021 13:15

Po raz kolejny cyberprzestępcy wykorzystują znany brand w celu wyłudzenia danych osobowych. IKEA poinformowała, że klienci zaczęli zgłaszać fałszywe profile w mediach społecznościowych, w których oszuści wykorzystują szwedzką markę.

Drodzy Klienci, kolejny raz chcemy Was ostrzec przed fałszywymi profilami podszywającymi się pod IKEA. Dziękujemy za wszystkie sygnały z Waszej strony w tej sprawie i zapewniamy, że na bieżąco zgłaszamy te profile do Facebooka, do czego i Was zachęcamy, czytamy w poście opublikowanym na Facebooku.

[facebook=https://www.facebook.com/IKEApl/photos/a.387262252478/10158536605772479/]

To nie pierwszy przypadek, gdy przestępcy wykorzystują markę IKEA. Niedawno pisaliśmy o fałszywych mailach i SMS-ach informujących o rzekomym zwycięstwie w loterii organizowanej przez sklep lub o kuponach rabatowych. W każdym przypadku była to próba wyłudzenia danych osobowych lub logowania.

Na stronie sklepu znajdziemy również informację o próbach wyłudzeniach danych polegających m.in. na nakłonieniu do wysyłki wiadomości SMS Premium lub udziału w loteriach, ankietach i innych formach konkursowych.

IKEA przypomina, że wszystkie informacje na temat konkursów czy akcji organizowanych przez sklep znaleźć można na oficjalnej stronie oraz na profilu na Facebooku. Przypominamy również o tym, by nie pobierać plików ani nie klikać w linki z nieznanych źródeł. Ostatnio CERT Polska zaktualizował również listę niebezpiecznych stron internetowych, więc jeśli macie wątpliwości, warto tam zajrzeć. A wszystkie podejrzane strony i aplikacje, warto zgłosić na adres incydent.cert.pl

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)