Ile można zarobić na App Store?

Strona głównaIle można zarobić na App Store?
03.02.2010 12:55

Francuski deweloper, firma Gameloft, zarobiła w ubiegłym roku na sprzedaży aplikacji w App Store około 25 milionów dolarów. Jest obecnie jednym z najlepiej zarabiających producentów w e-sklepie Apple’a.

Gameloft, firma mająca swoją siedzibę w Paryżu, ogłosił właśnie wyniki finansowe za miniony, 2009 rok. Deweloper zarobił w sumie ponad 170 milionów dolarów na sprzedaży gier i programów. Zanotował też wzrost sprzedaży o 11% w stosunku do 2008 roku. Najciekawsze jednak wydaje się, ile francuska firma zarobiła dzięki App Store. Według informacji Gameloftu, przychody w 2009 roku ze sprzedaży aplikacji w e-sklepie Apple’a wyniosły 25 milionów dolarów. Jest to o 231% lepszy wynik niż w 2008 roku. Gameloft jest obecnie jednym z najlepiej zarabiających deweloperów w App Store.

Firma, której szefem jest Michel Guillemot, wyspecjalizowała się w aplikacjach dla urządzeń mobilnych. W minionym roku aż 94% przychodów pochodzi ze sprzedaży gier przeznaczonych na te urządzenia. Zdaniem Guillemota zarobki firmy wzrosną w ciągu tego roku. Powodem jest wprowadzenie kolejnej platformy, iPada, która ma przyciągnąć do App Store nowe rzesze klientów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)