Image Composite Editor 1.4.2 tworzy panoramę z wideo

Wojciech Kowasz

06.04.2011 21:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Image Composite Editor wraz z wersją 1.4.2 wzbogacił się o kilka interesujących opcji - przede wszystkim o możliwość tworzenia panoramy z wideo.

Image Composite Editor to niewielki, ale ciekawy i bardzo prosty w obsłudze bezpłatny program do tworzenia panoram na podstawie wielu zdjęć, który rozwijany jest przez Microsoft Research. Aplikacja jest komponentem Windows Live Photo Gallery, ale równolegle wydawana jest także wersja autonomiczna. Opisując ICE trzeba wspomnieć, że obsługuje on sporo formatów wyjściowych - oprócz oczywistych, takich jak JPEG, TIFF, PNG czy BMP dostępny jest także eksport do Adobe Photoshop (również z warstwami), HD View czy HD Photo. Można też utworzyć prezentację w technologii Silverlight DeepZoom czy wyeksportować panoramę do usługi Photosynth. Największą wadą ICE jest brak polskiej wersji językowej.

W najnowszej wersji program zyskał możliwość tworzenia panoram na podstawie filmu. Wystarczy wybrać początkową i końcową klatkę, a następnie opcjonalnie określić kluczowe regiony kadru, które powinny być zachowane. Inną nowością jest automatyczna korekta winietowania, które często pojawia się podczas łączenia fotografii w panoramę. Kolejną zmianą w wersji 1.4.2 jest usprawniony algorytm dopasowywania, który oprócz tradycyjnego dopasowania według kolorów dodaje teraz również stosowne przejścia. Dzięki temu udaje się wyeliminować widoczność łączeń zdjęć w wielu przypadkach, gdzie wcześniejsza metoda zawodziła. Oprócz tych trzech najważniejszych nowości w programie pojawiły się także konfigurowalne opcje dotyczące zarządzania pamięcią i kilka innych, mniejszych poprawek.

Image Composite Editor 1.4.2 można pobrać z naszego portalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Inne programy graficzne. Oddzielnie dostępna jest wersja 32- i 64-bitowa, a program działa z systemami Windows XP i nowszymi.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)