Inicjatywa bardzo oddolna: Street View na Wyspach Owczych realizują owce

Inicjatywa bardzo oddolna: Street View na Wyspach Owczych realizują owce

13.07.2016 14:34, aktual.: 13.07.2016 15:28

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie akcji Sheep View 360, mieszkańcy Wysp Owczych, wulkaniczego archipelagu na Morzu Norweskim, mniej więcej w podobnej odległości od wybrzeży Wielkiej Brytanii i Islandii, już od dawna chcą się podzielić ze światem pięknem miejsca, w którym żyją. Niestety zaangażowania Google w realizację Street View zabrakło, więc Farerowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Sheepview360 in the Faroe Islands

I wykorzystali zasoby, których na tych wsypach nie brakuje – owce, których jest tam 80 tys., czyli o około 30 tys. więcej, niż ludzi. Zamiast czekać biernie na kroki podjęte przez Google, które co prawda dostarcza już Street View z Islandii, jednak nie śpieszyło się z realizacją na Wyspach Owczych, utworzono inicjatywę Sheep View. W jej ramach, 360-stopniowe kamery założono na pięć owiec, które następnie pasły się w kilku miejscach w całym kraju.

Nakręcone w ten sposób filmy przesłano do Google, aby zachęcić korporacje, do realizacji Street View na wyspach, co miałoby przede wszystkim korzystnie wpłynąć na tamtejszą turystykę. Powstała nawet petycja, w której Durita Dahl Andreassen, koordynator projektu, zaznacza, że fotografowaniem wzgórz nadal mogą zajmować się owce, jednak niemożliwe jest to z oczywistych powodów na drogach.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

SheepView spotkało się już z reakcją Google. Korporacja na razie wciąż nie planuje samodzielnej realizacji Street View na Wyspach Owczych, jednak jej przedstawiciel zadeklarował wszelką pomoc, na przykład w kwestii dostarczenia niezbędnego sprzętu, także montowanego na samochodach, dzięki czemu twórcy SheepView będą mogli rozwijać swoje przedsięwzięcie i spełnić marzenie o objęciu Wysp Owczych usługą Google Street View.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)