Inklet zmieni gładzik MacBooka w tablet

Inklet zmieni gładzik MacBooka w tablet

12.01.2010 14:39

Firma Ten One Design wydała ciekawy program dla użytkowników MacBooków, Inklet, który pozwala na używanie gładzika w roli tabletu - do rysowania, szkicowania, a także odręcznego pisania tekstów.

Program Inklet służy do odręcznego rysowania za pomocą gładzika dostępnego w MacBookach firmy Apple. Aplikacja współpracuje z edytorami graficznymi, a także tekstowymi. Oprócz rysowania Inklet umożliwia przekształcanie odręcznego pisma w znormalizowany tekst. Po uruchomieniu aplikacja zostaje umieszczona w pasku menu, skąd w prosty sposób (skrót klawiszowy) można ją aktywować. Przed rozpoczęciem pracy z Inkletem należy określić obszar roboczy, który będzie edytowany. Odpowiada mu fragment ekranu w komputerze. Dopiero wtedy można przystąpić do rysowania - palcem bądź rysikiem. Inklet oferuje także rozpoznawanie pisma, dzięki czemu można sporządzać odręczne notatki (najlepiej za pomocą rysika), które zostaną następnie przekształcone w zwykły tekst i eksportowane do edytora tekstowego. Niestety, program obecnie obsługuje jedynie pismo w języku angielskim.

Inklet jest dostępny w dwóch wersjach: płatnej (24,95$) i testowej. Wersja testowa przerywana jest reklamą producenta co 30 sekund. Do instalacji programu oprócz komputera MacBook wymagany jest system operacyjny Mac OS X 10.6. Ten One Design do pracy z Inkletem poleca stylus Pogo Sketch, który umożliwia rysowanie z różnym naciskiem pędzla. Program współpracuje z Photoshopem, a także kilkoma mniej popularnymi edytorami graficznymi (Acorn, Pixelmator).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)