Inny Android dla tabletów niż dla telefonów?

08.02.2011 13:36

W Internecie pojawiły się plotki o tym, że Google całkowicie rozdzieli Androida dla smartfonów od wydania dla tabletów. Linia systemów dla telefonów miałaby wywodzić się z wersji 2 a dla większych urządzeń z wersji 3.

Google na razie nie podaje żadnych oficjalnych informacji na temat rozdzielenia Androida na dwie platformy. Oficjalnego komentarza Google należy spodziewać się w kwietniu, kiedy prawdopodobnie będzie miała miejsce premiera Androida 2.4, lub podczas majowej konferencji dla deweloperów Google I/O. Jeśli plotki zawierają ziarno prawdy, Google będzie mieć poważne problemy z promocją Androida. Jedną z flagowych cech systemu jest jego jednolitość, dzięki czemu na każdym urządzeniu Android wygląda i zachowuje się tak samo. Oczywiście, jeśli Android zostanie podzielony na dwie platformy, wiele aplikacji będzie wymiennych, ale nie gwarantuje to spójności. Wersja 2.4 Androida, która miała nosić nazwę kodową „Ice Cream”, będzie jednak aktualizacją wersji 2.3 systemu. W efekcie wersja 2.4 nie zmieni wiele, poza dodaniem do aplikacji przeznaczonych dla telefonów z procesorem dwurdzeniowym kompatybilności ze starszymi, jednordzeniowymi modelami.

Zaprezentowany niedawno Android 3.0 bazuje jedynie na kontroli z poziomu ekranu dotykowego i jest przystosowany do pracy na dużych wyświetlaczach. Android 2.3 to system mocno wykorzystujący przyciski sprzętowe i prawdopodobnie interfejs wersji 2.4 systemu będzie zbudowany w oparciu o te same założenia. Wersję 2.4 systemu prawdopodobnie zobaczymy w kwietniu tego roku. Pierwszym urządzeniem, które będzie sprzedawane z Androidem 2.4, będzie ViewPad 4 — smartfon wyposażony w 4-calowy wyświetlacz, kartę Wi-Fi 802.11n, i procesor na tyle szybki, że będzie w stanie nagrywać i odtwarzać filmy w rozdzielczości 720p. Nazwę „Ice Cream” prawdopodobnie otrzyma wersja 3.1 systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)