InPost: potrzebujesz więcej czasu na odbiór z Paczkomatu? Musisz mieć aplikację

InPost: potrzebujesz więcej czasu na odbiór z Paczkomatu? Musisz mieć aplikację

InPost pozwala przedłużyć czas na odbiór paczki przez aplikację
InPost pozwala przedłużyć czas na odbiór paczki przez aplikację
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Arkadiusz Stando
Oskar Ziomek
18.07.2021 14:36

InPost zmienia zasady przedłużania czasu na odbiór przesyłek z Paczkomatu. Teraz konieczne jest użycie aplikacji mobilnej i nie da się już tego zrobić za pośrednictwem SMS-ów Premium. Jednorazowo możliwe jest wydłużenie czasu na odbiór o 24 godziny.

Przedłużenie czasu na odbiór przesyłki z Paczkomatu nie jest jednak darmowe - trzeba przygotować dokładnie 7,99 zł i zapłacić bezpośrednio przez aplikację InPost Mobile. Po dokonaniu płatności (do wyboru BLIK, szybkie przelewy przez DotPay lub płatność kartą), przesyłka będzie czekać w Paczkomacie o 24 godziny dłużej i co ciekawe - wraz z kolejnymi opłatami czas oczekiwania można przedłużać wielokrotnie.

Co ważne, opcja przedłużenia odbioru przesyłki nie będzie dostępna od razu w momencie, gdy przesyłka trafia do Paczkomatu. Możliwość dokupienia dodatkowego czasu pojawi się tu dopiero 12 godzin przed upływem pierwotnego terminu - by w pierwszej kolejności zachęcić użytkowników do odbierania paczek i zwalniania skrytek w Paczkomatach.

Nieco szybciej, bo już 24 godziny przed końcem terminu, skorzystają z tej opcji klienci, którzy mają do odebrania przesyłkę z Paczkomatu z ograniczonymi godzinami otwarcia. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od godzin dostępności Paczkomatu, czasu na odbiór nie będzie można przedłużyć w momencie, kiedy czas na odbiór paczki już minie.

Decyzję o ewentualnym przedłużeniu czasu na obiór paczki za 7,99 zł trzeba więc podjąć do 48 godzin od momentu włożenia przesyłki do Paczkomatu - lub później, o ile mowa o kolejnych z rzędu przedłużeniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (216)