InPost: potrzebujesz więcej czasu na odbiór z Paczkomatu? Musisz mieć aplikację

Strona głównaInPost: potrzebujesz więcej czasu na odbiór z Paczkomatu? Musisz mieć aplikację
18.07.2021 14:36
InPost pozwala przedłużyć czas na odbiór paczki przez aplikację
InPost pozwala przedłużyć czas na odbiór paczki przez aplikację
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Arkadiusz Stando

InPost zmienia zasady przedłużania czasu na odbiór przesyłek z Paczkomatu. Teraz konieczne jest użycie aplikacji mobilnej i nie da się już tego zrobić za pośrednictwem SMS-ów Premium. Jednorazowo możliwe jest wydłużenie czasu na odbiór o 24 godziny.

bEELbtFh

Przedłużenie czasu na odbiór przesyłki z Paczkomatu nie jest jednak darmowe - trzeba przygotować dokładnie 7,99 zł i zapłacić bezpośrednio przez aplikację InPost Mobile. Po dokonaniu płatności (do wyboru BLIK, szybkie przelewy przez DotPay lub płatność kartą), przesyłka będzie czekać w Paczkomacie o 24 godziny dłużej i co ciekawe - wraz z kolejnymi opłatami czas oczekiwania można przedłużać wielokrotnie.

Co ważne, opcja przedłużenia odbioru przesyłki nie będzie dostępna od razu w momencie, gdy przesyłka trafia do Paczkomatu. Możliwość dokupienia dodatkowego czasu pojawi się tu dopiero 12 godzin przed upływem pierwotnego terminu - by w pierwszej kolejności zachęcić użytkowników do odbierania paczek i zwalniania skrytek w Paczkomatach.

InPost Fresh, czyli kurier przywiezie ci zakupy. Aplikacja właśnie ruszyła
InPost Fresh, czyli kurier przywiezie ci zakupy. Aplikacja właśnie ruszyła
bEELbtFj

Nieco szybciej, bo już 24 godziny przed końcem terminu, skorzystają z tej opcji klienci, którzy mają do odebrania przesyłkę z Paczkomatu z ograniczonymi godzinami otwarcia. Warto jednak podkreślić, że niezależnie od godzin dostępności Paczkomatu, czasu na odbiór nie będzie można przedłużyć w momencie, kiedy czas na odbiór paczki już minie.

Decyzję o ewentualnym przedłużeniu czasu na obiór paczki za 7,99 zł trzeba więc podjąć do 48 godzin od momentu włożenia przesyłki do Paczkomatu - lub później, o ile mowa o kolejnych z rzędu przedłużeniach.

Inpost Mobile

Inpost Mobile 3.5.0

Inne programy dla domu

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEELbtGf