InPost reaguje na Alert RCB. Wydłuża czas odbioru paczek

InPost reaguje na Alert RCB. Wydłuża czas odbioru paczek

InPost dba o bezpieczeństwo swoich klientów
InPost dba o bezpieczeństwo swoich klientów
Źródło zdjęć: © Materiały WP
Karolina Modzelewska
17.02.2022 12:22, aktualizacja: 17.02.2022 13:32

Od wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła informacje o silnym wietrze, który może powodować przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Polacy, w miarę możliwości, proszeni są o pozostanie w domach. Na Alert RCB reaguje InPost, który wydłuża czas odbioru paczek.

Alert RCB jest systemem SMS-owego powiadamiania o zagrożeniach. Jak zaznacza Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, wykorzystuje się go wyłącznie w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli takich, gdzie można mówić o dużym prawdopodobieństwie występowania bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znaczącym obszarze.

InPost wydłużył czas odbioru paczek

Od wczoraj Polacy na terenie całego kraju otrzymują wiadomości o treści: "Uwaga! Dziś i jutro (16/17.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz". Rozsyłany Alert RCB ma związek z niebezpieczną pogodą i podmuchami wiatru, które w niektórych miejscach mogą sięgać nawet 150 km/h.

Obraz
© Materiały WP

InPost zareagował na Alert RCB. W trosce o bezpieczeństwo swoich klientów operator logistyczny zdecydował się na wydłużenie czasu odbioru paczek o 48 godzin, o czym informuje w rozsyłanych SMS-ach oraz aplikacji. Klienci mogą odebrać swoje przesyłki, "kiedy pogoda się poprawi". Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem InPostu, Wojciechem Kądziołką, aby potwierdzić informację.

Już dzisiaj w nocy podjęliśmy decyzję o przedłużeniu czasu na odbiór paczki o 48 h, z uwagi na warunki pogodowe. Dzisiaj rano poinformowaliśmy o tym wszystkich naszych klientów, którzy w tej chwili mają przesyłki w Paczkomacie. Nasz komunikat jest jasny, jeżeli nie musisz, nie wychodź z domu. Twoja paczka zaczeka na Ciebie w Paczkomacie. W aplikacji mobilnej InPost informacja ta będzie dostępna dla wszystkich jej użytkowników.

Wojciech KądziołkaRzecznik prasowy InPost

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)