InPost reaguje na Alert RCB. Wydłuża czas odbioru paczek

InPost reaguje na Alert RCB. Wydłuża czas odbioru paczek17.02.2022 12:22
InPost dba o bezpieczeństwo swoich klientów
InPost dba o bezpieczeństwo swoich klientów
Źródło zdjęć: © Materiały WP

Od wczoraj Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła informacje o silnym wietrze, który może powodować przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Polacy, w miarę możliwości, proszeni są o pozostanie w domach. Na Alert RCB reaguje InPost, który wydłuża czas odbioru paczek.

Alert RCB jest systemem SMS-owego powiadamiania o zagrożeniach. Jak zaznacza Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, wykorzystuje się go wyłącznie w sytuacjach nadzwyczajnych, czyli takich, gdzie można mówić o dużym prawdopodobieństwie występowania bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znaczącym obszarze.

InPost wydłużył czas odbioru paczek

Od wczoraj Polacy na terenie całego kraju otrzymują wiadomości o treści: "Uwaga! Dziś i jutro (16/17.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz". Rozsyłany Alert RCB ma związek z niebezpieczną pogodą i podmuchami wiatru, które w niektórych miejscach mogą sięgać nawet 150 km/h.

395216597562236362
Źródło zdjęć: © Materiały WP

InPost zareagował na Alert RCB. W trosce o bezpieczeństwo swoich klientów operator logistyczny zdecydował się na wydłużenie czasu odbioru paczek o 48 godzin, o czym informuje w rozsyłanych SMS-ach oraz aplikacji. Klienci mogą odebrać swoje przesyłki, "kiedy pogoda się poprawi". Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem InPostu, Wojciechem Kądziołką, aby potwierdzić informację.

Już dzisiaj w nocy podjęliśmy decyzję o przedłużeniu czasu na odbiór paczki o 48 h, z uwagi na warunki pogodowe. Dzisiaj rano poinformowaliśmy o tym wszystkich naszych klientów, którzy w tej chwili mają przesyłki w Paczkomacie. Nasz komunikat jest jasny, jeżeli nie musisz, nie wychodź z domu. Twoja paczka zaczeka na Ciebie w Paczkomacie. W aplikacji mobilnej InPost informacja ta będzie dostępna dla wszystkich jej użytkowników.

Wojciech Kądziołka

Rzecznik prasowy InPost

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)