inSSIDer teraz również na Linuksa

inSSIDer teraz również na Linuksa

Wojciech Kowasz
14.01.2011 16:52, aktualizacja: 14.01.2011 17:52

inSSIDer, prosty i ciekawy skaner sieci bezprzewodowych działający do tej pory wyłącznie w systemie Windows doczekał się także wydania dla Linuksa.

inSSIDer skanuje pasmo 2,4 GHz i 5 GHz i wyświetla znalezione sieci wraz z ich podstawowymi danymi takimi jak SSID, adres MAC punktu dostępu, kanał, siła sygnału, RSSI, prędkość oraz rodzaj zabezpieczeń. Dane te mogą być użyteczne na przykład podczas ustalania najlepszego kanału dla nowej sieci bezprzewodowej lub badania przyczyny zakłóceń. Program współpracuje z odbiornikami GPS, a znalezione sieci można później wyeksportować w formacie NS1 (używanym przez NetStumbler) oraz KML (używanym przez Google Earth).

Wydana właśnie wersja Alpha jest pierwszą odsłoną inSSIDera dla systemu Linux. Czy ma on szansę na zebranie równie pozytywnych opinii, co jego starszy brat działający na Windows? Może to być trudne. Linux jak dotąd jest najlepszą platformą do przeprowadzania wszelkich testów penetracyjnych i diagnostycznych, trudno więc oczekiwać, że inSSIDer będzie konkurować na przykład z Kismetem. Z drugiej strony jednak inSSIDer z założenia kierowany jest raczej do początkujących użytkowników, którzy potrzebują po prostu sprawdzić, który kanał będzie najlepszy dla domowej sieci. W tym przypadku takie nierozbudowane i proste w obsłudze narzędzie może być całkiem przydatne również pod Linuksem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)