Instagram na Windowsa 10 bardziej uniwersalny: działa na tabletach i pecetach

Instagram na Windowsa 10 bardziej uniwersalny: działa na tabletach i pecetach

Instagram na Windowsa 10 bardziej uniwersalny: działa na tabletach i pecetach
14.10.2016 11:30

Instagram to jeden z przykładów, kiedy funkcjonalność aplikacji na urządzeniach mobilnych jest większa, niż w przypadku serwisu internetowego, do którego dostęp można uzyskać z poziomu pulpitów. Ten stan rzecz właśnie się nieco zmienił, a to za sprawą zaktualizowanej uniwersalnej aplikacji przeznaczonej na Windowsa 10.

Facebook zaprezentował nowe uniwersalne aplikacje swoich usług już w kwietniu. Obok oczywiście Facebooka i Messengera, na Windowsa 10 trafiła także apka Instagrama. Problem w tym, że trudno było mówić w jej przypadku o prawdziwym UWP, gdyż była ona kompatybilna tylko z mobilną wersją Windowsa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To właśnie się zmieniło i z uniwersalnej aplikacji można już korzystać także na tabletach i komputerach z Windowsem 10. Dodawać można już zatem także zdjęcia, jednak są w tej kwestii pewne ograniczenia – publikować na Instagramie można tylko z urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy i kamerę umieszczoną na tylnej obudowie. Najwyraźniej Instagram z jakiegoś powodu nie chce w swoim serwisie zdjęć zrobionych laptopowymi kamerkami.

Ponadto użytkownicy zyskują dostęp do podglądu Stories, integrację z windowsowym centrum powiadomień, aktywny kafelek i możliwość wymiany wiadomości Instagram Direct. Nową uniwersalną aplikację można już znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)