Instapaper teraz całkowicie za darmo i bez reklam. Ale czy nie za późno?

Strona głównaInstapaper teraz całkowicie za darmo i bez reklam. Ale czy nie za późno?
02.11.2016 11:28
Instapaper teraz całkowicie za darmo i bez reklam. Ale czy nie za późno?

Dotąd największym konkurentem świetnego Pocketa w kategorii aplikacji pozwalających na zapisywanie napotkanych w Sieci artykułów na później, był Instapaper. Niektórych jednak zniechęcała ograniczona licencyjnie funkcjonalność i obecność reklam – aby korzystać z pełni możliwości aplikacji, konieczne był zakup wersji Premium. Aż do dzisiaj.

Na blogu twórców aplikacji ukazała się informacja, że Instapaper rezygnuje z płatnej wersji, a wszystkie zarezerwowane dla niej funkcje trafiły do wersji darmowej. Należy wśród nich wymienić możliwość przeszukiwania artykułów, tworzenia nielimitowanej liczby notatek oraz, co zapewne szczególnie ucieszy dotychczasowych użytkowników bezpłatnej wersji, brak reklam.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Można oczywiście zadawać sobie pytanie o to, dlaczego Instapaper zrezygnował z dotychczasowego modelu dostarczania oprogramowania. Jeden z użytkowników zasugerował nawet w komentarzu pod wpisem, że przecież zawsze jest jakiś haczyk. W odpowiedzi Brian Donohue z Instapaper wskazał przekonujący powód – w ostatnim czasie Instapaper został przejęty przez popularny (i dobrze prosperujący) serwis Pinterest. Nie ma to jednak wpłynąć negatywnie na aplikację, która wciąż rozwijana będzie niezależnie.

Należy się jednak zastanowić, czy nadal jest to konieczne. W ostatnim czasie wiele w celu spopularyzowania swojej alternatywy dla Pocketa czy Instapaper zrobił Facebook. Funkcja zapisywania treści na później jest zintegrowana zarówno z przeglądarkową wersją serwisu, jak i aplikacją mobilną. Dodatkowym atutem są przypomnienia wyświetlane na stronie głównej serwisu o niedawno zapisanych treściach.

Najnowszą, całkowicie darmową i pozbawioną reklam wersję Instapaper, znaleźć można w naszej bazie oprogramowania, w wersji na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)