Instrukcje 3D do klocków i nie tylko...

Instrukcje 3D do klocków i nie tylko...

21.02.2012 16:15

Składanie klocków LEGO bywa nie lada wyzwaniem, zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych, o czym sami boleśnie się przekonaliśmy opisując programowalny zestaw LEGO Mindstorms. Płaskie instrukcje montażu bywają trudne do interpretacji. Przyszłością instrukcji montażu może być obrazowanie 3D.

Podczas imprezy LEGO World 2012 w Kopenhadze, Autodesk zaprezentował swoją wizję interaktywnych, trójwymiarowych instrukcji montażu. Instrukcje można odczytywać za pomocą specjalnie stworzonej aplikacji na iPada, wspieranej przez Autodesk Inventor Publisher Mobile Viewer. Oprogramowanie Autodesk Inventor Publisher ma za zadanie pomagać producentom w tworzeniu prostych, dokładnych i przyciągających uwagę dokumentacji 2D i 3D produktu.

Podczas LEGO World dzieci w każdym wieku mogły skorzystać z aplikacji, aby zapoznać się z trójwymiarowymi, interaktywnymi i animowanymi instrukcjami służącymi do zbudowania Brickleya, smoka LEGO. W dowolnym momencie mogły przerwać animację, zrobić zbliżenie wybranego elementu lub obrócić model i zobaczyć, jak należy złożyć poszczególne klocki.

Być może taka koncepcja instrukcji montażu będzie sie popularyzować, zarówno w zestawach klocków jak i w przypadku wielu innych rozwiązań. Być może niedługo będziemy składać meble z Ikei nie wertując kartek na podłodze tylko patrząc w ekran telewizora...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)