Intel i Samsung stworzą monitor 4K za 399 dolarów

Intel i Samsung stworzą monitor 4K za 399 dolarów

04.06.2014 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W porównaniu do wyświetlaczy flagowych smartfonów i tabletów, ekrany w większości monitorów wypadają raczej słabo. Jednak za sprawą Intela i Samsunga może się to zmienić.

Większość monitorów komputerowych jest wyposażonych w ekrany o rozdzielczości Full HD lub nawet niższej. Oczywiście są też modele oferujące nam obraz w jakości 4K. Niestety często ich cena jest stanowcza za wysoka. Firma Intel we współpracy z koreańskim gigantem chce zaoferować ekrany UHD w cenie około 399 dolarów, a komputery AiO z wyświetlaczami o takiej samej rozdzielczości mają kosztować 999 dolarów. Mimo iż cena będzie niższa, to jakość wyświetlanego obrazu pozostanie na wysokim poziomie. Intel zapewnia, że oprócz rozdzielczości 4K, zapewni 100% pokrycie palety barw sRGB, odświeżanie na poziomie 60Hz oraz certyfikację Technicolor.

Obraz

W końcu ruszyło się coś w kwestii monitorów komputerowych, przeznaczonych dla przeciętnego użytkownika. Jednak zastanawiam się przy jakiej przekątnej ekranu 4K zaczyna mieć sens. Nadal wiele klasycznych aplikacji dla systemu Windows, nie jest przystosowana do odpowiedniego skalowania przy wyższych rozdzielczościach, no i oczywiście, czy przeciętny użytkownik zauważy różnice w stosunku do Full HD? Mimo moich obaw z chęcią zobaczę wyższe zagęszczenie pikseli w monitorach i mam nadzieję, że za niewielkie pieniądze będzie można kupić naprawdę świetny sprzęt.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także