Intel. Kolejne wzmianki o seriach chipsetów 400 i 495

Strona głównaIntel. Kolejne wzmianki o seriach chipsetów 400 i 495
09.09.2019 22:41
fot. Intel
fot. Intel
bEgzRVPG

Czekamy na powszechną dostępność w sklepach Intel Ice Lake i Intel Comet Lake. Nowe procesory to też nowe chipsety. Na stronach Intela dostępnych publicznie w sieci widać wzmianki o nowych układach logiki z serii 400 i 495.

bEgzRVOZ

Przesłanki o nich docierają od dawna. Intel 400 Series Chipset Family i Intel 495 Series Chipset Family znaleziono kilka miesięcy temu w sterownikach, a obecne intelowskie źródło jest dużo bliżej na wyciągnięcie ręki. Wzmianki to najlepsze określenie. Nie wiemy nic na temat ich możliwości, znamy tylko nazwę rodziny chipsetów.

fot. Intel
fot. Intel

Nowe Intele coraz bliżej sklepów

Ostatnie sterowniki zapewniające obsługę wspominanych układów logiki Intela dla Comet Lake i Ice Lake mogą sugerować, że nie czeka nas przesadnie długa droga do sklepowej premiery. Raczej nie pojawiły by się na stronie producenta wiele miesięcy wcześniej (choć to tylko przypuszczenia).

bEgzRVPb

Jak wiemy w generacji 10 będzie spora różnorodność. Cześć układów produkowana jest w procesie technologicznym 10 nm, który jest nowością dla Intela, a inne dalej w 14 nm, który mimo wielu usprawnień względem pierwszej czy poprzedniej serii o takiej wielkości elementów, ciągle jest po prostu 14 nanometrowy.

fot. Intel
fot. Intel

Źródło: Intel, anandtech

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEgzRVPX