Intel kupił McAfee

Intel kupił McAfee19.08.2010 15:54

Intel przejął firmę McAfee - jednego z największych producentów oprogramowania zabezpieczającego na świecie. Wartość transakcji to 7,68 mld dolarów.

Za każdą akcję McAfee Intel zapłacił 48 dolarów. Dzięki temu stał się największym udziałowcem tej spółki. Twórca programów antywirusowych nadal będzie kontynuował swoją działalność, a technologie opracowane w McAfee posłużą do poprawy bezpieczeństwa sprzętu tworzonego przez Intela. Zostaną między innymi wykorzystane do obsługi chmury obliczeniowej czy serwerów online. Zapowiedziano również stworzenie nowych produktów dzięki współpracy obu firm. McAfee zdaniem szefa Intela, Paula Otellina, ma stać się jednym z najważniejszych elementów tworzonego w przyszłości sprzętu.

McAfee jest obecnie jedną z największych spółek zajmujących się oprogramowaniem dostarczającym rozwiązania zabezpieczające. Firma zanotowała 2 mld dolarów przychodów w zeszłym roku. Sama też ostatnio dokonywała zakupów. W lipcu nabyła spółkę tenCube, a w maju - Trust Digital. Obie firmy zajmowały się tworzeniem rozwiązań chroniących telefony komórkowe i smartfony. Ich doświadczenie zostanie najprawdopodobniej wykorzystane przez McAfee do wkroczenia na rynek oprogramowania dla urządzeń mobilnych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)