Intel NUC. Wkrótce nowy NUC8CHK Chaco Canyon dla biznesu

Intel NUC. Wkrótce nowy NUC8CHK Chaco Canyon dla biznesu

Intel NUC. Wkrótce nowy NUC8CHK Chaco Canyon dla biznesu
10.09.2019 19:13, aktualizacja: 10.09.2019 20:04

Intel przyzwyczaił nas do komputerów typu NUC przypominających kostkę. Tymczasem przy okazji NUC8CHK Chaco Canyon bazującego na Celeronie, zmienił się nie tylko wygląd na bardziej podłużny, ale i dodano obsługę opcjonalnych modułów.

Intel NUC dla biznesu z nową stylistyką

Widać, że to raczej komputer biznesowy do zastosowań, gdzie nie trzeba dużej mocy obliczeniowej. Redaktor jednego z zachodnich serwisów przypatrzyli się i omówili wewnętrzną próbkę inżynieryjną Intela. Ciekawie zapowiada się możliwość dokładania najróżniejszych modułów czy wyprowadzenia na zewnątrz części złącz.

Można również zaopatrzyć się w dwie zewnętrzne anteny (obudowa ma dedykowane otwory i zaślepki), czy przytrzymać kabel zasilający (lub inne przewody) specjalnym zaciskiem dokręcanym na śrubkę. Wizualnie produkt wygląda bardziej jak chiński miniPC, bo różnice w designie są spore, ale to faktycznie jeszcze niebędący w sprzedaży nowy NUC Intela.

Intel NUC8CHK Chaco Canyon bez ogromnej mocy

Pod maską skrywa podstawowy procesor jakim jest Intel Celeron N3350 z rodziny Apollo Lake (2 rdzenie 1,1 GHz, w turbo 2,4 GHz, bez HT) o niewielkim poborze prądu i wydzielanym cieple (6W TDP, pasywnie chłodzony dużym miedzianym radiatorem po drugiej stronie płyty głównej). Oczywiście nie ma dedykowanej grafiki, a wyłącznie wbudowana w procesor (HD Graphics 500).

Chaco Canyon NUC- First Look and Full Overview

Zastosowana w NUC pamięć jest niestety na stałe wlutowana, więc jej nie rozbudujemy. To 4GB RAM w dual-channel. Za to mimo wbudowanego dysku eMMC 64GB, możemy podpiąć dodatkowo nośnik SATA 2,5” lub M.2 2280. Kolejne gniazdo M.2 odpowiada na bezprzewodową kartę sieciową. Fabrycznie jest opcjonalnie montowana Intel Wireless-AC 3168 z wewnętrznymi antenami (można będzie zamówić też samą płytę główną).

Na premierę jeszcze poczekamy

Sieć przewodowa to 1Gb/s. Więcej interfejsów sieciowych będzie można podpiąć właśnie jako jeden ze wspominanych modułów, na razie jeszcze nie ma przygotowanych opcjonalnych komponentów. Dodatkowo znalazło się miejsce dla złącz zewnętrznych takich jak: 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x HDMI (jedno z zabezpieczeniem UHD).

Cena ani konkretna data premiery nie zostały ujawnione (w końcu to nie oficjalna prezentacja Intela), ale sądząc po specyfikacji, nie powinien to być drogi sprzęt.

Źródło: Liliputing, Simply NUC, tweakers

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)