Intel NUC. Wkrótce nowy NUC8CHK Chaco Canyon dla biznesu

Intel NUC. Wkrótce nowy NUC8CHK Chaco Canyon dla biznesu10.09.2019 19:13
Intel NUC. Wkrótce nowy NUC8CHK Chaco Canyon dla biznesu

Intel przyzwyczaił nas do komputerów typu NUC przypominających kostkę. Tymczasem przy okazji NUC8CHK Chaco Canyon bazującego na Celeronie, zmienił się nie tylko wygląd na bardziej podłużny, ale i dodano obsługę opcjonalnych modułów.

Intel NUC dla biznesu z nową stylistyką

Widać, że to raczej komputer biznesowy do zastosowań, gdzie nie trzeba dużej mocy obliczeniowej. Redaktor jednego z zachodnich serwisów przypatrzyli się i omówili wewnętrzną próbkę inżynieryjną Intela. Ciekawie zapowiada się możliwość dokładania najróżniejszych modułów czy wyprowadzenia na zewnątrz części złącz.

Można również zaopatrzyć się w dwie zewnętrzne anteny (obudowa ma dedykowane otwory i zaślepki), czy przytrzymać kabel zasilający (lub inne przewody) specjalnym zaciskiem dokręcanym na śrubkę. Wizualnie produkt wygląda bardziej jak chiński miniPC, bo różnice w designie są spore, ale to faktycznie jeszcze niebędący w sprzedaży nowy NUC Intela.

Intel NUC8CHK Chaco Canyon bez ogromnej mocy

Pod maską skrywa podstawowy procesor jakim jest Intel Celeron N3350 z rodziny Apollo Lake (2 rdzenie 1,1 GHz, w turbo 2,4 GHz, bez HT) o niewielkim poborze prądu i wydzielanym cieple (6W TDP, pasywnie chłodzony dużym miedzianym radiatorem po drugiej stronie płyty głównej). Oczywiście nie ma dedykowanej grafiki, a wyłącznie wbudowana w procesor (HD Graphics 500).

Chaco Canyon NUC- First Look and Full Overview

Zastosowana w NUC pamięć jest niestety na stałe wlutowana, więc jej nie rozbudujemy. To 4GB RAM w dual-channel. Za to mimo wbudowanego dysku eMMC 64GB, możemy podpiąć dodatkowo nośnik SATA 2,5” lub M.2 2280. Kolejne gniazdo M.2 odpowiada na bezprzewodową kartę sieciową. Fabrycznie jest opcjonalnie montowana Intel Wireless-AC 3168 z wewnętrznymi antenami (można będzie zamówić też samą płytę główną).

Na premierę jeszcze poczekamy

Sieć przewodowa to 1Gb/s. Więcej interfejsów sieciowych będzie można podpiąć właśnie jako jeden ze wspominanych modułów, na razie jeszcze nie ma przygotowanych opcjonalnych komponentów. Dodatkowo znalazło się miejsce dla złącz zewnętrznych takich jak: 2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x HDMI (jedno z zabezpieczeniem UHD).

Cena ani konkretna data premiery nie zostały ujawnione (w końcu to nie oficjalna prezentacja Intela), ale sądząc po specyfikacji, nie powinien to być drogi sprzęt.

Źródło: Liliputing, Simply NUC, tweakers

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)