Intel planuje wyższe ceny. Procesory będą droższe o 20 procent

Intel planuje wyższe ceny. Procesory będą droższe o 20 procent

Procesor firmy Intel
Procesor firmy Intel
Źródło zdjęć: © Getty Images | Anadolu Agency
Oskar Ziomek
17.07.2022 17:00

Najbliższe miesiące mogą być ostatnią szansą na zakup procesorów Intela i sprzętów w nie wyposażonych w stosunkowo niskiej cenie. Jak wynika z doniesień, jesienią tego roku Intel ma w planach podnieść ceny - w niektórych przypadkach aż o 20 procent.

O planowanych podwyżkach informuje serwis Nikkei Asia. Według doniesień, Intel ma w planach podwyższyć ceny większości swoich procesorów do komputerów i serwerów oraz innych elementów elektronicznych, w tym czipów Wi-Fi. Jak ustalono, są to działania niezbędne z uwagi na rosnące koszty produkcji. Spodziewane podwyżki cen mają przekroczyć 10 i w niektórych przypadkach sięgnąć 20 procent.

Warto zwrócić uwagę, że w niedalekiej przyszłości wzrost cen Intela przełoży się na wyższe ceny znacznej części urządzeń elektronicznych na rynku, oczywiście z laptopami i tabletami na czele. Jak podkreśla The Verge, w połączeniu z rosnącą inflacją (która nomen omen jest jedną z głównych przyczyn planowanych podwyżek cen Intela), finalne ceny komputerów w najbliższym czasie będą coraz mniej atrakcyjne. Zmiany na rynku w tym zakresie widać już teraz - według danych Gartnera, globalna sprzedaż nowych komputerów spadła o 13 proc. w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Osobom noszącym się z zamiarem zakupu nowego komputera lub innego sprzętu z układami elektronicznymi Intela, powinno dać to do myślenia. Najbliższe tygodnie, a maksymalnie miesiące mogą się w praktyce okazać ostatnim momentem na zakup sprzętu w "starej" cenie. Później spodziewamy się jedynie podwyżek, niestety bez wyraźnej perspektywy odnośnie ewentualnego odwrócenia trendu cenowego w przyszłości.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)