Intel potwierdza: opublikowany klucz HDCP jest autentyczny

Intel potwierdza: opublikowany klucz HDCP jest autentyczny

17.09.2010 11:53

Czy nadszedł koniec ery zabezpieczeń DRM? Firma Intel, twórca mechanizmu HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection), potwierdziła, że jego klucz główny został ujawniony w Sieci.

W rozmowie dla serwisu CNet rzecznik Intela, Tom Waldrop, stwierdził, że klucz główny HDCP rzeczywiście przedostał się do Internetu i może być wykorzystany do łamania materiałów audio i wideo w wysokiej rozdzielczości. Możemy go używać do generowania działających kluczy dla urządzeń, które współdziałają z protokołem HDCP - powiedział Waldrop. Rzecznik Intela stwierdził też, że jego firma nie wie, w jaki sposób i dzięki komu klucz przedostał się do Internetu. Mimo wycieku Waldrop wierzy, że technologia będzie nadal przydatna do ochrony materiałów HD. Nadal istnieje baza kilkuset licencji na urządzenia, firma też ma zamiar korzystać z dostępnych środków prawnych do zwalczania piratów.

Klucz główny HDCP wyciekł do Internetu na początku tego tygodnia. Jest to mechanizm przeznaczony do kontroli cyfrowego dźwięku i obrazu. Wykorzystywany jest przede wszystkim do ochrony materiałów HD - na przykład Blu-ray czy HD DVD. Materiały mogą być przesyłane tylko za pomocą złącz HDMI, DVI, GVIF albo UDI. Jego przedostanie się do Internetu oznacza duże trudności dla wytwórni muzycznych i filmowych, które udostępniają swoje materiały na popularnych nośnikach. Dostęp do HDCP umożliwi dużo łatwiejsze niż dotychczas kopiowanie danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)