Intel stworzy słuchawki, które zmierzą puls

Intel stworzy słuchawki, które zmierzą puls

19.08.2014 18:08

Firmy Intel i SMS Audio stworzą słuchawki idealne dla sportowców, zostaną one wyposażone w czujniki biometryczne, które pozwolą na pomiar tętna. Czy specjalne elektroniczne opaski fitness staną się już niedługo zbędne?

Producenci urządzeń mobilnych coraz częściej w swoim sprzęcie stawiają na promocję zdrowego trybu życia, wyposażając smartfony oraz smartwatche w czujniki mierzące przebiegnięty dystans czy sprawdzające puls podczas wysiłku fizycznego, dodatkowo w specjalnych, już domyślnie zainstalowanych aplikacjach, możemy między innymi sprawdzać ilość spożytych kalorii. Na rynku dostępnych jest też sporo różnych akcesoriów pozwalających na monitorowanie naszego treningu, jak chociażby elektroniczne opaski fitness. Jednak możliwe, że większość tego typu urządzeń już niedługo zostanie wyparta przez inteligentne słuchawki. W końcu to właśnie słuchawki najczęściej towarzyszą nam podczas treningu. Intel wraz z firmą stworzoną przez 50 Centa, zajmującą się produkcją słuchawek i akcesoriów klasy premium - SMS Audi LLC, planuje stworzyć słuchawki douszne, które dzięki czujnikom monitorującym pracę naszego organizmu podczas wysiłku fizycznego mają okazać się bardzo dobrym wyborem dla zawodowców, a także dla amatorów.

Słuchawki SMS Audio BioSport oprócz dźwięku wysokiej jakości i ciekawego designu, zaoferują czujniki biometryczne, które pozwolą na pomiar tętna. Nie będzie potrzebne dodatkowe źródło zasilania, wystarczy wtyczka minijack 3,5 mm. Producent zapewnia, że opatentowana konstrukcja mocowania w uchu zapewnia dokładne dopasowanie.

Obraz

Nie musimy obawiać się, że pot lub opady deszczu uszkodzą słuchawki, będą one odporne na wodę, zgodnie z normą IPX4. Początkowo SMS Audio BioSport będą współpracowały z aplikacją RunKeeper, w przyszłości planowana jest również obsługa innych aplikacji. Słuchawki moją być dostępne za pośrednictwem sklepu SMSAudio już w czwartym kwartale bieżącego roku, cena obecnie nie jest znana, ale raczej nie będzie niska.

Słuchawki SMS Audio BioSport mogą wyeliminować dodatkowe akcesoria, które obecnie wykorzystywane są przez wiele osób uprawiających sport, oczywiście obecnie ciężko jest ocenić na ile dokonywane pomiary będą dokładne. W ciągu najbliższych lat z pewnością zobaczymy jeszcze więcej funkcji w tego typu słuchawkach, które w przyszłości będę mogły zastąpić nawet profesjonalny sprzęt używany przez zawodowców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)