Intel wierzy w przyszłość z VR, z tej okazji mamy nowy konkurs #IEM2016

Intel wierzy w przyszłość z VR, z tej okazji mamy nowy konkurs #IEM2016

06.03.2016 18:12, aktual.: 07.03.2016 17:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel Extreme Masters to nie tylko prestiż w świecie zawodów e-sportowych, ale również doskonała okazja dla firmy Intel w temacie rozwoju i udoskonalania swoich produktów. W turniejach na całym świecie bierze w końcu udział całe morze zawodników, toczących boje na komputerach wykorzystujących rozwiązania producenta. Co ciekawe, na IEM 2016 Intel mówił jednak przede wszystkim o goglach VR w połączeniu z RealSense, jako czymś, co zatrzęsie wkrótce w posadach światkiem desktopowych PC. Wydajność procesorów przeszła jakby na trochę dalszy plan.

Według Franka Soqui, dbającego o rozwój komputerów osobistych dla pasjonatów najnowszych technologii, PC jako pudełko z odpowiednimi podzespołami w przeciągu najbliższej dekady na pewno nie zniknie, a co najwyżej zmieni formę, bo zostanie zminiaturyzowane. Z optymizmem spogląda on już nie tylko w stronę gogli VR ze zintegrowaną jednostką obliczeniową oraz zaawansowaną wersją RealSense, z którą nie będą nam potrzebne kontrolery, ale całych technologii ubieralnych. Dzięki nim nie tylko wzrokowo poczujemy się, jakbyśmy byli w świecie gry, lecz faktycznie odczujemy różne bodźce, oddziałujące na bohatera, czyli tak naprawdę nas. Do tego technologia haptyczna to będzie coś standardowego, a jak dołożyć do tego generator zapachów...

Konkurs!

Mamy dla naszych czytelników 3 kody na bonusy dodawane normalnie tylko do specjalnych zestawów komputerowych IEM. Oznacza to między innymi pełną wersję Just Cause 3 oraz Rainbow Six: Siege. Paczka dodatków wyceniana jest na około 460 złotych. Zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników zapraszamy do wykazania się inwencją oraz wypełnienia banalnego zadania. Prosimy wypowiedzieć się na temat technologii VR. To faktycznie będzie skok jakościowy czy raczej kolejny kapiszon? Spośród wszystkich udzielonych odpowiedzi wybierzemy najbardziej według nas rzeczowe. Na propozycje czekamy do wtorku 08.03.2016 (Dzień Kobiet) do północy. Wyniki ogłosimy w czwartek 10.03.2016.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (73)
Zobacz także