Intel zakłada sklep z oprogramowaniem dla netbooków

Intel zakłada sklep z oprogramowaniem dla netbooków

09.01.2010 12:41, aktualizacja: 09.01.2010 13:26

Popularność internetowego sklepu Apple’a z programami dla iPhone’ów i iPodów touch najwyraźniej nie daje spać konkurencji. Dotychczas swoją wersję App Store uruchomił Google, a także Palm i Microsoft. Teraz do grona naśladowców dołącza Intel z AppUp, e-sklepem dla netbooków.

Usługa miała swoją premierę w mijającym tygodniu. Dodajmy: cichą premierę - sklep Intela jest dostępny jeszcze w wersji beta. Nie bardzo też wiadomo, kto miałby z niego korzystać. Rynek netbooków jest wciąż stosunkowo słabo rozwinięty, dziennikarze przypuszczają więc, że ruch Intela skierowany jest na przyszłość. Klientami AppUpp będą osoby korzystające z tanich netbooków takich firm jak Acer, Asus, Dell czy Samsung, oczywiście, z zainstalowanymi procesorami Intela.

Aby skorzystać ze sklepu należy zainstalować program ze strony AppUp Center. Obecnie jest on dostępny jedynie dla użytkowników Windowsa z procesorami Intel Atom. W niedługim czasie planowane jest wsparcie także dla Moblina, systemu operacyjnego dla netbooków, nad którym pracują programiści Intela.

W AppUp, podobnie jak w App Store, dostępne będą programy i gry podzielone na kilka kategorii: edukacja, rozrywka, gry i zdrowie. Intel oprócz pomysłu na sklep skopiował od Apple’a także strategię współpracy z deweloperami. Firmy sprzedające programy w App Store otrzymują 70% od sprzedanego produktu, resztę natomiast zabiera firma z Cupertino. W AppUp ma być podobnie. Cały czas rozważana jest koncepcja, według której sklep będzie obsługiwał oprócz użytkowników netbooków, także właścicieli pecetów i smartphone’ów, jednk zdaniem Paula Otelliniego, szefa Intela, daleko jeszcze do zrealizowania tych planów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)