Intel: Znajdziemy nowych partnerów do rozwoju MeeGo

Intel: Znajdziemy nowych partnerów do rozwoju MeeGo17.02.2011 18:25

Intel, współtwórca MeeGo, zapowiedział, że w związku z zawarciem umowy Nokii z Microsoftem, jego firma poszuka nowych partnerów do rozwoju systemu.

Taką wiadomość podał, jak donosi Reuters, dyrektor naczelny Intela, Paul Otellini. Przedstawiciel Intela odniósł się w ten sposób do niedawno ogłoszonych przez Nokię planów na temat rozwoju MeeGo. Fińska firma postanowiła skupić się przede wszystkim na Windows Phone 7. Wcześniej zarówno Microsoft jak Google mieli przedstawiać Nokii, stwierdził Otellini, niewyobrażalne oferty finansowe. Dyrektor Intela jednak na miejscu szefa Nokii zamiast platformy Microsoftu wybrałby raczej Androida. Wybór Windows Phone 7 postawi fińską firmę przed trudnym zdaniem, którym będzie wyróżnienie się na rynku producentów smartfonów z tym systemem. Znacznie łatwiejsze byłoby, gdyby Nokia zdecydowała się na Androida, powiedział Otellini.

Zdaniem dyrektora naczelnego Intela, jego firma znajdzie nowych partnerów do rozwoju systemu MeeGo. Dostawcy nadal chcą trzeciej platformy, a w dodatku otwartej platformy, stwierdził Otellini. Według niego takim rozwiązaniem ma być właśnie MeeGo. Przypomnijmy, że system został zapowiedziany na początku zeszłego roku, natomiast interfejs systemu zaprezentowano w lipcu 2010. Według przewidywań Nokii pierwsze smartfony z MeeGo miałyby pojawić się najwcześniej pod koniec tego roku. Jeżeli jednak firma skupi się na współpracy z Microsfotem, data ta może ulec zmianie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)